Prace budowlane na stacji Łapy fot Paweł Mieszkowski PKP Polskie Linie Kolejowe SA
22.05.2024

Od 23 maja nowy etap prac w Łapach – zmiany w komunikacji

Od 23 maja, w związku z rozpoczęciem kolejnego etapu prac inwestycyjnych w Łapach, wprowadzone zostaną zmiany w komunikacji na stacji. Pociągi będą odjeżdżać z nowego peronu nr 2. Dostęp do peronu zapewni przejście podziemne od strony parkingu przy ul. Sikorskiego. Podróżnych prosimy o zwracanie uwagi na informacje wywieszone na stacji.

Stacja w Łapach nadal jest terenem budowy, prowadzone są tam prace inwestycyjne. W ramach robót zaplanowanych do 8 czerwca b.r. kontynuowana będzie budowa nowych torów, w tym połączenia z linią kolejową w kierunku Ostrołęki. Z tego powodu od 18 maja za pociągi regionalne na trasie Białystok – Ostrołęka obowiązuje zastępcza komunikacja autobusowa. Szczegóły jej kursowania znaleźć można na potralpasazera.pl oraz stronie przewoźnika.

Inwestycja w Łapach prowadzona jest w ramach projektu „Prace na linii E75 na odcinku Czyżew – Białystok”. Wartość projektu to prawie 3,4 mld zł, ich zakończenie zaplanowano na ten rok.

Projekt współfinansowany jest ze środków instrumentu CEF „Łącząc Europę” – (Connecting Europe Facility – CEF). Więcej informacji o inwestycji na www.rail-baltica.pl

 

Kontakt dla mediów:

Tomasz Łotowski
zespół prasowy
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
rzecznik@plk-sa.pl
798 876 051

 

 

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Instrumentu „Łącząc Europę”.

Wyłączną odpowiedzialność za treść publikacji ponosi jej autor. Unia Europejska nie odpowiada za ewentualne wykorzystanie informacji zawartych w takiej publikacji.

Galeria

udostępnij drukuj