05.06.2015

Otwarty przejazd w Rembertowie

Od 3 czerwca kierowcy mogą znowu korzystać z przejazdu kolejowego na ulicy Czwartaków w warszawskim Rembertowie. Najwięcej czasu poświęcono przebudowie przepustu wodnego – kanału Magenta. Pełni on jednocześnie funkcję przejścia dla małych zwierząt. Nadal trwają prace przy budowie infrastruktury pasażerskiej. Powstaje tu nowy przystanek kolejowy Mokry Ług, który znacząco poprawi komunikację z...

29.05.2015

Pierwszy nowy tor

30 maja na pierwszy zmodernizowany tor na odcinku z Tłuszcza do Wołomina wjadą pociągi. Przez kilkanaście dni ruch będzie prowadzony po obu torach, następnie wykonawca rozpocznie dalsze prace na tym odcinku. Pasażerowie będą już mogli korzystać z nowych peronów, a ruch pociągów po nowym torze będzie sprawniejszy.

Z wymiernych efektów modernizacji będą już niedługo mogli korzystać mieszkańcy...

06.05.2015

Kolej przyjazna niepełnosprawnym

Windy, pochylnie, ścieżki prowadzące dla niewidomych i oznakowanie ostrzegawcze – to tylko niektóre z ułatwień wspomagających niepełnosprawnych w poruszaniu się na stacjach i przystankach zarządzanych przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Wdrożenie podobnych rozwiązań jest jednym z priorytetów przyświecających modernizacji linii kolejowej Rail Baltica.

07.04.2015

Stacja kolejowa w Łochowie budowana od nowa

Ponad 9 km torów, 11 km sieci trakcyjnej oraz 15 000 m3 tłucznia - to tylko niektóre dane dotyczące prac rozbiórkowych na stacji kolejowej w Łochowie. Nie ma już kładki dla pieszych oraz peronów. Do listopada ma tu powstać nowa stacja z nowoczesną nastawnią.  

30.03.2015

Rail Baltica w radiu

W ubiegłym tygodniu, codziennie, na antenie Radia Plus emitowane były audycje przedstawiające aktualności z modernizowanej linii. Była mowa o budowie przystanku Mokry Ług, etapie prac na stacjach Tłuszcz i Łochów, czy w końcu rozwiązaniach ułatwiających dostęp do kolei dla osób z ograniczonymi możliwościami poruszania się. Zapraszamy do odsłuchania audycji do działu Materiały promocyjne. 

24.03.2015

Nowa Rail Baltica za ponad 2 mld złotych

Nowe, komfortowe perony, podziemne przejście dla pieszych o długości ponad 100 metrów oraz w pełni skomputeryzowane Lokalne Centrum Sterowania ruchem kolejowym – tak będzie wyglądała stacja w Tłuszczu. W ramach modernizacji linii Rail Baltica, gruntowną przebudowę przechodzi również 11 innych przystanków na linii. Do tej pory zmodernizowaliśmy już 20 peronów. Koszt prac przekracza 2 mld zł. 

18.03.2015

Mokry Ług – nowy przystanek w Rembertowie

2 perony o szerokości 6 m i długości 200 m każdy, wiaty, dynamiczny system informacji pasażerskiej, podjazdy dla osób niepełnosprawnych. Tak będzie wyglądał nowobudowany przystanek kolejowy Mokry Ług w Warszawie Rembertowie. Dodatkowo w tym miejscu zmodernizujemy przejazd kolejowy, który wyposażony zostanie w automatyczne rogatki. 

06.03.2015

Postęp prac w Tłuszczu

Na wszystkich 5 odcinkach linii Rail Baltica, na które pozyskano pozwolenia na budowę, trwają prace. Na stacji Tłuszcz np. demontowane są tory i rozbierane perony. W ich miejscu powstaną trzy perony wyspowe, dwa z nich o długości 400 m, jeden – 200 m. Spektakularnie wyglądają prace związane z budową podziemnego przejścia dla pieszych. Zapraszamy do galerii, gdzie dodaliśmy kilka zdjęć ze stacji...

13.02.2015

Rail Baltica – mimo zimy wysokie tempo prac

Roboty na odcinku Warszawa Rembertów – Tłuszcz (Sadowne), nabierają tempa. Trwa układanie torów, instalowana jest nowa sieć trakcyjna. Pasażerowie już obserwują montaż oświetlenia, nagłośnienia, elektronicznych tablic informacyjnych, ławek i wiat na 11 z 38 peronów przeznaczonych do remontu.

28.11.2014

Rośnie tempo prac na linii Warszawa – Tłuszcz

Demontaż mostu na rzece Liwiec, budowa nowoczesnych peronów, m.in. w Zagościńcu, Klembowie i Jasienicy oraz oddanie do ruchu nowej drogi łączącej Chrzęsne z Tłuszczem – to już widoczne efekty coraz szybciej postępujących prac na linii kolejowej z Warszawy do Tłuszcza. 

24.10.2014

Przyspiesza modernizacja Rail Baltica

Modernizacja trasy Warszawa – Białystok wyraźnie przyspieszyła. To efekt wstrzymania ruchu pociągów na odcinku linii kolejowej między Tłuszczem a Łochowem. Rozebrano już połowę mostu kolejowego nad rzeką Liwiec, a na kolejnych fragmentach linii pojawiają się ekipy budowlane. Zyskują także mieszkańcy miejscowości położonych wzdłuż torów.

27.05.2014

Ruszyła modernizacja linii Rail Baltica

O 20 minut skróci się podróż pociągiem między Warszawą a Białymstokiem dzięki modernizacji kluczowego odcinka linii Rail Baltica. Prace ruszyły na odcinku Tłuszcz – Szewnica. Inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. obejmuje kompleksową przebudowę torów i peronów. Powstanie również nowy przystanek w Warszawie i dodatkowe tory przeznaczone do obsługi połączeń aglomeracyjnych z Wołomina. Po...

04.07.2013

Przygotowania do modernizacji Rail - Baltica

Wyremontowana trasa objazdowa Legionowo – Tłuszcz pozwoli usprawnić ruch kolejowy w czasie modernizacji odcinka Warszawa – Tłuszcz, stanowiącej fragment linii Rail Baltica łączącej Polskę z krajami nadbałtyckimi. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę na rewitalizację torów, które za kilka miesięcy posłużą pociągom dalekobieżnym jadącym ze stolicy w kierunku Białegostoku.