19.09.2017

Coraz bliżej lepszych połączeń Warszawa - Białystok

Za ponad 641 mln zł PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. modernizują kolejny odcinek międzynarodowego korytarza transportowego Rail Baltica Sadowne - Czyżew. Trwają przygotowania do rozpoczęcia prac na ostatnim odcinku Czyżew - Białystok. Efektem modernizacji będzie krótszy czas podróży, sprawne przewozy między stolicami Mazowsza i Podlasia oraz nowoczesne i funkcjonalne stacje i przystanki.

12.08.2017

Pociągi wracają na trasę Białystok – Bielsk Podlaski

Od 11 sierpnia możliwe są podróże koleją z Bielska Podlaskiego do Białegostoku. Rozpoczynają się prace na odcinku Bielsk Podlaski – Czeremcha. Za pociągi pojadą autobusy.

13.07.2017

Rail Baltica – modernizacja, która nie zwalnia tempa

Co łączy Berlin, Warszawę, Rygę i Helsinki? To proste: Rail Baltica. To jedna z najważniejszych kolejowych linii w Europie Środkowo-Wschodniej. Przecina terytorium sześciu państw, a jako jej fragment planowany jest - uwaga - najdłuższy podwodny tunel na świecie, który zostanie poprowadzony między Tallinem a Helsinkami. Polski odcinek linii Rail Baltica to ponad 341 kilometrów. Przez ostatnie...

13.06.2017

Rail Baltica: rusza modernizacja odcinka Sadowne – Czyżew

Za ponad 641 mln zł PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zmodernizują kolejny odcinek linii Warszawa – Białystok - międzynarodowego korytarza transportowego Rail Baltica. Przebudowane zostaną stacje Małkinia i Sadowne. Inwestycja obejmie 3 mosty, tory, sieć trakcyjną, perony i przejazdy kolejowo-drogowe między stacjami Sadowne i Czyżew. Efektem modernizacji będzie krótszy czas podróży i sprawne...

26.05.2017

Tunel pod torami w Zielonce już otwarty

Dzisiaj PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. otworzyły tunel drogowy w Zielonce w ciągu ulicy Kolejowej. Obiekt został wybudowany w ramach prac modernizacyjnych linii Rail Baltica. Zastąpił on przejazd kolejowo-drogowy funkcjonujący w tym samym miejscu. PLK konsekwentnie podnoszą bezpieczeństwo ruchu kolejowego i drogowego na skrzyżowaniach torów z drogami. Nowe bezkolizyjne skrzyżowanie zapewni...

19.05.2017

Kobyłka, Jasienica, Łochów i Topór – bezkolizyjnie z koleją

Lepsza komunikacja w Kobyłce, Jasienicy, Łochowie i Toporze, mniej korków, wyższy poziom bezpieczeństwa w ruchu kolejowym i drogowym. To korzyści z budowy pięciu bezkolizyjnych skrzyżowań na trasie z Warszawy do Białegostoku. Dziś PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowy warte ponad 62 mln zł netto na budowę wiaduktów i tuneli. 

05.05.2017

PLK buduje w Łochowie bezkolizyjne przejazdy przez tory

Inwestycje PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. w Łochowie to rozwiązania eliminujące korki na drogach i zwiększające poziom bezpieczeństwa pasażerów pociągów oraz kierowców i pieszych. Zarządca infrastruktury podpisał dziś umowę wartą 27 mln zł brutto na budowę w Łochowie tunelu pod torami. W mieście będzie jeszcze przejście i wiadukt.

04.04.2017

Nowe przejścia dla pieszych w Zielonce i Wołominie już czynne

Pasażerowie korzystają już z dwóch przejść dla pieszych w miejscowościach: Zielonka i Wołomin, które łączą obie strony miast. 

16.02.2017

W Łochowie trzy bezkolizyjne przejścia usprawnią komunikację

Modernizacja linii kolejowej zapewni miastu sprawniejszą komunikację. Dziś PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały wartą 4,5 mln zł umowę na budowę podziemnego przejścia w Łochowie. W mieście będą jeszcze wybudowane dwa bezkolizyjne obiekty. To rozwiązania realizowane na sieci kolejowej w ramach współpracy z samorządami i Krajowego Programu Kolejowego.

01.02.2017

Nowe perony i sprawna podróż na odcinku Warszawa Rembertów – Wołomin

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A kontynuują modernizację odcinka Warszawa Rembertów – Wołomin na linii Rail Baltica. Pasażerowie korzystają już ze zmodernizowanych stacji i przystanków. W drugiej połowie roku sprawną i bezpieczną przeprawę przez tory zapewnią trzy nowe tunele drogowe.

27.01.2017

PLK w ciągu tygodnia podpisały umowy za ponad 700 mln zł

Sprawne podróże między Warszawą a Białymstokiem podczas modernizacji trasy Rail Baltica zapewnią linie objazdowe. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały dziś umowę wartą 208 mln zł brutto na ich remont. To trasy między Ostrołęką a Łapami i między Siedlcami, Czeremchą a Białymstokiem. 

05.12.2016

Sprawniejsze i bezpieczniejsze podróże na trasie z Warszawy do Białegostoku. PLK wybudują nowe wiadukty i tunele

Lepsza komunikacja w mieście, wyższy poziom bezpieczeństwa w ruchu kolejowym i drogowym – takie korzyści przyniesie budowa bezkolizyjnych skrzyżowań na trasie z Warszawy do Białegostoku. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A ogłosiły przetarg na budowę wiaduktów i tuneli w Kobyłce, Jasienicy, Łochowie i Toporze. 

30.09.2016

Zmiany na przejazdach kolejowych w Zielonce i Kobyłce

W sobotę 8 października 2016 r. zostanie ponownie otwarty przejazd tymczasowy w Zielonce w ciągu ulic ks. Abramskiego i Słowackiego. 

16.08.2016

Zmiana organizacji ruchu w Wołominie

Od 16 do 26 sierpnia zamknięty będzie tymczasowy przejazd kolejowy pomiędzy ul. Wąską i Armii Krajowej w Wołominie. Ma to związek z rozpoczęciem się kolejnej fazy prac modernizacyjnych w Wołominie. 

29.07.2016

Wygodniej koleją w aglomeracji warszawskiej – nowy przystanek i pociągi na trasie Rembertów-Zielonka

Od poniedziałku 1 sierpnia pasażerowie pociągów z Wołomina do Warszawy Wschodniej pojadą zmodernizowaną trasą Warszawa Rembertów – Zielonka. Nowe tory, sieć trakcyjna, urządzenia sterowania ruchem kolejowym zapewniają szybki przejazd. Nowy przystanek Mokry Ług i wyremontowany przystanek Zielonka Bankowa to lepszy dostęp do kolei.