News listing

04.04.2017

Nowe przejścia dla pieszych w Zielonce i Wołominie już czynne

Pasażerowie korzystają już z dwóch przejść dla pieszych w miejscowościach: Zielonka i Wołomin, które łączą obie strony miast. 

16.02.2017

W Łochowie trzy bezkolizyjne przejścia usprawnią komunikację

Modernizacja linii kolejowej zapewni miastu sprawniejszą komunikację. Dziś PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały wartą 4,5 mln zł umowę na budowę podziemnego przejścia w Łochowie. W mieście będą jeszcze wybudowane dwa bezkolizyjne obiekty. To rozwiązania realizowane na sieci kolejowej w ramach współpracy z samorządami i Krajowego Programu Kolejowego.

01.02.2017

Nowe perony i sprawna podróż na odcinku Warszawa Rembertów – Wołomin

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A kontynuują modernizację odcinka Warszawa Rembertów – Wołomin na linii Rail Baltica. Pasażerowie korzystają już ze zmodernizowanych stacji i przystanków. W drugiej połowie roku sprawną i bezpieczną przeprawę przez tory zapewnią trzy nowe tunele drogowe.

27.01.2017

PLK w ciągu tygodnia podpisały umowy za ponad 700 mln zł

Sprawne podróże między Warszawą a Białymstokiem podczas modernizacji trasy Rail Baltica zapewnią linie objazdowe. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały dziś umowę wartą 208 mln zł brutto na ich remont. To trasy między Ostrołęką a Łapami i między Siedlcami, Czeremchą a Białymstokiem. 

05.12.2016

Sprawniejsze i bezpieczniejsze podróże na trasie z Warszawy do Białegostoku. PLK wybudują nowe wiadukty i tunele

Lepsza komunikacja w mieście, wyższy poziom bezpieczeństwa w ruchu kolejowym i drogowym – takie korzyści przyniesie budowa bezkolizyjnych skrzyżowań na trasie z Warszawy do Białegostoku. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A ogłosiły przetarg na budowę wiaduktów i tuneli w Kobyłce, Jasienicy, Łochowie i Toporze. 

30.09.2016

Zmiany na przejazdach kolejowych w Zielonce i Kobyłce

W sobotę 8 października 2016 r. zostanie ponownie otwarty przejazd tymczasowy w Zielonce w ciągu ulic ks. Abramskiego i Słowackiego. 

16.08.2016

Zmiana organizacji ruchu w Wołominie

Od 16 do 26 sierpnia zamknięty będzie tymczasowy przejazd kolejowy pomiędzy ul. Wąską i Armii Krajowej w Wołominie. Ma to związek z rozpoczęciem się kolejnej fazy prac modernizacyjnych w Wołominie. 

29.07.2016

Wygodniej koleją w aglomeracji warszawskiej – nowy przystanek i pociągi na trasie Rembertów-Zielonka

Od poniedziałku 1 sierpnia pasażerowie pociągów z Wołomina do Warszawy Wschodniej pojadą zmodernizowaną trasą Warszawa Rembertów – Zielonka. Nowe tory, sieć trakcyjna, urządzenia sterowania ruchem kolejowym zapewniają szybki przejazd. Nowy przystanek Mokry Ług i wyremontowany przystanek Zielonka Bankowa to lepszy dostęp do kolei.

01.07.2016

Od 1 lipca wygodniejsza podróż ze stacji Wołomin i Wołomin Słoneczna

Od dziś pasażerowie jadący do Warszawy znów mogą korzystać z przystanku Wołomin Słoneczna. Pociągi na odcinku Wołomin - Zielonka jadą po nowych, dodatkowych torach. To efekt modernizacji wołomińskiego odcinka Rail Baltica. Kolejna faza inwestycji to końcowe prace na peronach i budowa bezkolizyjnych skrzyżowań.

01.06.2016

Warszawa Wileńska – Zielonka. Rusza wymiana sieci trakcyjnej

Od 1 czerwca ruszają prace przy remoncie sieci trakcyjnej pomiędzy Warszawą Wileńską a Zielonką. W czasie robót utrzymane zostaną wszystkie relacje z Warszawy Wileńskiej do Wołomina, Tłuszcza i Łochowa.

11.05.2016

Kolejna faza prac w Wołominie

15 maja rozpocznie się ostatnia faza budowy nowego peronu wyspowego na przystanku Wołomin Słoneczna oraz torów podmiejskich na terenie Wołomina. Potrwa do 30 czerwca. W tym czasie ruch pociągów zostanie skierowany na tory dalekobieżne. Umożliwi to likwidację starego układu peronów i przygotowanie nowego, bardziej funkcjonalnego, dostosowanego do potrzeb osób niepełnosprawnych. Peron będzie...

23.03.2016

10 wniosków na Sadowne – Czyżew

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. otworzyła wnioski o dopuszczenie do postępowania przetargowego na wykonanie modernizacji kolejnego odcinka Rail Baltica, od Sadownego do Czyżewa. Zgłosiło się 10 chętnych konsorcjów. Spółka planuje zakończyć przetarg w trzecim kwartale tego roku. Roboty powinny rozpocząć się jeszcze w tym roku. Realizacja zaplanowana jest na 27 miesięcy. Przez cały czas ruch...

15.03.2016

Wygodniejsze stacje i przystanki

Trwa modernizacja linii Rail Baltica. Tymczasem w ubiegłym roku Polskie Linie Kolejowe podniosły standard obsługi pasażerów na Podlasiu i Suwalszczyźnie, m.in. na stacjach w Bielsku Podlaskim, Jastrzębnej, Lewkach, Suchowolcach i Czeremsze. Wyremontowane i czytelnie oznakowane perony zapewniają teraz lepszy dostęp do pociągów. Odnowiono i sprawdzono też pod kątem bezpieczeństwa przejścia dla...

27.01.2016

Prace w Rembertowie