News listing

18.01.2016

Uwaga korekta rozkładu jazdy.

Od dziś wprowadzona zostaje korekta rozkładu jazdy pociągów pomiędzy Białymstokiem a Warszawą. Zostały  w niej urealnione  czasy przejazdu, dzięki czemu pasażerowie bardziej precyzyjnie będą mogli zaplanować podróż. Na linii wciąż trwają prace, które wpływają na ruch pociągów. Nieczynny jest między innymi odcinek pomiędzy Warszawą Rembertowem a Zielonką. Ruch kolejowy wróci tu wiosną. Obecnie...

21.12.2015

Rail Baltica - kolejny etap modernizacji: Sadowne - Czyżew

Krótsza i bezpieczniejsza podróż, nowe wygodne perony, więcej pociągów na trasie - taki będzie efekt przebudowy kolejnego odcinka Rail Baltica. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły przetarg na modernizację magistrali E75 na odcinku Sadowne - Czyżew. Rail Baltica to jedno z kluczowych zadań inwestycyjnych na polskich torach.

09.12.2015

Kolej na wschód!

Już od połowy grudnia na trasę z Warszawy do Białegostoku wracają bezpośrednie połączenia pociągami. Dzięki dwutorowemu zamknięciu odcinka linii Rail Baltica pomiędzy Tłuszczem a Sadownem udało się znacząco skrócić najbardziej uciążliwy dla pasażerów etap prac. Narodowy zarządca infrastruktury, zgodnie z ubiegłorocznymi deklaracjami, wznowi ruch na jednym z najważniejszych szlaków kolejowych w...

04.12.2015

Tunel drogowy w Zielonce

W ramach modernizacji linii kolejowej Rail Baltica zyskają nie tylko pasażerowie ale też kierowcy i mieszkańcy miast położonych przy linii. W Zielonce, na ul. Kolejowej rozpoczęła się właśnie budowa 150 – metrowego tunelu drogowego. Powstaną dwa pasy ruchu o  szerokości 3 m każdy, chodnik dla pieszych i ścieżka rowerowa. Budowa potrwa około roku.   

Na czas budowy tunelu w ulicy Kolejowej  nowa...

02.12.2015

Rusza budowa drugiego tunelu w Wołominie

Od 1 grudnia ruszyła budowa drugiego z tuneli drogowych pod linią kolejową w Wołominie. Zamknięty został dla ruchu przejazd kolejowy przy przystanku Wołomin Słoneczna.  Kierowcy mogą korzystać z tymczasowego przejazdu na ul. Sikorskiego oraz w Zagościńcu. Czynna jest też przeprawa w sąsiedniej Kobyłce.  Budowa tuneli potrwa do końca przyszłego roku.

23.11.2015

Rail Baltica na antenie

Czy gotowy jest już most nad rzeką Liwiec? Na co w najbliższym czasie mogą liczyć pasażerowie?  Jak przebiega modernizacja? Odpowiedzi na te i inne pytania będzie można usłyszeć już dziś na antenie radia Plus. Rozpoczyna się kolejny cykl audycji radiowych poświęconych modernizacji linii Rail Batlica. Od poniedziałku (23 listopada) do piątku między godziną 17.30 a 18.00 na antenie radia będą...

13.11.2015

Ostatni etap modernizacji stacji Tłuszcz

Rozpoczął się ostatni, czwarty etap modernizacji stacji kolejowej w Tłuszczu. Układ torowy pozwala już na płynny przejazd pociągów przez stację. Wykonawca przystąpi teraz m.in. do zakończenia prac w przejściu podziemnym dla pieszych. W ramach modernizacji stacji Tłuszcz przebudowywane są również odcinki linii kolejowych nr 10, 29 i 513. Na terenie stacji stanie ponad 2,5 km ekranów akustycznych....

30.10.2015

Wjeżdżają pociągi testowe

Trwają  testy  na odcinku od Tłuszcza do Łochowa. Na linię wjadą pociągi testowe. Kolejno będą też oddawane i uruchamiane przejazdy kolejowe m.in. w Tłuszczu. Przy trasie będą toczyły się nadal prace wykończeniowe.

Na całej modernizowanej linii od Warszawy Rembertów do Sadownego można obserwować praktycznie wszystkie etapy modernizacji linii kolejowej. Na podwarszawskim odcinku do Wołomina, na...

22.10.2015

Startuje budowa bezkolizyjnych skrzyżowań

W Wołominie i Zielonce lada dzień rozpocznie się budowa bezkolizyjnych skrzyżowań dróg z linią kolejową Rail Baltica. W Wołominie otwarty jest już przejazd tymczasowy w ciągu ulicy Sikorskiego. Zamknięty został pierwszy z przejazdów – na ul. Sasina.

13.10.2015

Ruszyły odbiory

Rozpoczął się proces odbioru prac na odcinku Tłuszcz- Łochów. Od października ubiegłego roku odcinek ten jest wyłączony całkowicie z ruchu. 

Pasażerowie korzystają z zastępczej komunikacji autobusowej. Pociągi do Białegostoku mają wrócić na trasę w grudniu. 

Most nad rzeką Liwiec, którego modernizacja była jedną z głównych przyczyn dwutorowego zamknięcia linii obecnie prezentuje się tak: 

24.09.2015

Zielonka - Wołomin z pozwoleniem na budowę

To już ostatnie pozwolenie, które miał za zadanie zdobyć wykonawca modernizacji Rail Baltica na odcinku Warszawa Rembertów-Sadowne. Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności.  

19.09.2015

Pierwszy przetarg w ramach Krajowego Programu Kolejowego ogłoszony: PLK zmodernizują linie objazdowe między Warszawą a Białymstokiem.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły pierwszy przetarg po przyjęciu KPK. We wrześniu zarządca infrastruktury, realizując Wielką Ofensywę Inwestycji Kolejowych, zamierza uruchomić postępowania łącznie za 5 miliardów zł. Przetarg na trzy linie objazdowe trasy Warszawa – Białystok otwiera też nową formułę prowadzenia inwestycji. Rozpoczęcie prac poprzedzone jest przygotowaniem alternatywnych tras...

31.08.2015

Topór - czasowe zamknięcie przejazdu kolejowego

Od 2 do 16 września zamknięty dla samochodów będzie przejazd kolejowy w miejscowości Topór. Zamknięcie zostało skoordynowane przez PLK z pracami prowadzonymi na odcinku od Toporu do Zieleńca przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Wszystko po to, żeby maksymalnie zmniejszyć i skrócić czas utrudnień dla podróżnych.

Na przejeździe zostanie ułożona nowa nawierzchnia oraz...

28.08.2015

Pozwolenia na budowę w Zielonce i Wołominie

W ostatnich dniach wykonawca, firma Torpol, otrzymał pozwolenia na budowę stacji Zielonka i Wołomin. Oba dokumenty mają tzw. rygor natychmiastowej wykonalności. W praktyce oznacza to, że wykonawca może natychmiast przystąpić do prac. Tak też się stało. W Zielonce budowany jest tymczasowy peron, trwa palowanie pod słupy sieci trakcyjnej oraz usuwane są kolizje. W Wołominie od wczoraj rozpoczęły się...

08.07.2015

Liwiec ujarzmiony

Widać już jak będzie prezentował się nowy most nad rzeką Liwiec, w okolicy miejscowości Urle. Stalowa konstrukcja mostu została zamontowana na przyczółkach. Łącznie do budowy mostu zostanie zużytych 600 ton stali i 1500 m3 betonu.
Dla porównania w galerii poniżej zamieszczamy też zdjęcie starego mostu.