21.10.2019

Rail Baltica – postępy w budowie drugiej nitki nowego mostu na Bugu

Przedstawiamy postępy w budowie drugiej nitki nowego mostu kolejowego na Bugu na trasie między Warszawą a Białymstokiem. Na placu budowy przeprowadzono najważniejszy i najbardziej widowiskowy etap prac. Na wybudowane filary nasunięto wszystkie przęsła, każde waży ponad 300 ton. Nowy most ma łącznie pięć 60-metrowych przęseł łukowych o wysokości ponad 12 m. Nasunięcie jednego trwało ok. 12 godzin.

17.05.2019

Rail Baltica - film

Zaczęło się nieco ponad sześć lat temu. To wtedy, w 2013 roku, rozpoczęliśmy modernizację linii Rail Baltica. Jednym z pierwszych zadań była przebudowa odcinka z Warszawy do Sadownego. W następnej kolejności zaplanowaliśmy remont odcinka Sadowne – Czyżew wraz z najdłuższym w tym rejonie mostem kolejowym na Bugu. Właśnie ten jednotorowy obiekt stanowił tzw. „wąskie gardło” na całej linii. Dziś, to...

17.05.2019

Modernizacja linii Rail Baltica - opinie podróżnych

W marcu 2019 roku oddaliśmy do użytku pierwszy tor na modernizowanym obecnie odcinku linii Rail Baltica pomiędzy Sadownem a Czyżewem. Pasażerowie korzystają z wygodnych peronów. Postanowiliśmy zapytać podróżnych o ich wrażenia z podróży zmodernizowanym fragmentem trasy. Zobaczcie nasz reportaż.

29.03.2019

Krajowy Program Kolejowy 2019

Krajowy Program Kolejowy (KPK) jest dokumentem, w którym zawarto ponad 220 kolejowych projektów inwestycyjnych o wartości prawie 70 mld złotych. KPK to znacząca poprawa ruchu kolejowego w aglomeracjach, podniesienie standardu podróży na trasach regionalnych oraz polepszenie warunków dla przewozu towarów. Atrakcyjność kolei wzmocni spójna sieć kolejowa o wyższych prędkościach, zapewniających...

13.03.2019

Rail Baltica - nowe tory, nowy most na Bugu, nowe przystanki

Od 10 marca podróżni korzystają z nowych peronów, a pociągi jeżdżą nowym torem i po 300-metrowym moście na Bugu między Sadownem a Czyżewem (linia Warszawa – Białystok). Bezpieczeństwo zwiększają nowe urządzenia sterowania. To pierwsze efekty modernizacji na 35 km Rail Baltica.

27.06.2018

Rail Baltica - Wschód Możliwości - reportaż nt. inwestycji

Zachęcamy do obejrzenia kolejnego materiału filmowego, dotyczącego linii kolejowej E 75 Rail Baltica. Tym razem przedstawiciele PLK, odpowiedzialni za inwestycję, opowiadają o zrealizowanych już oraz planowanych pracach między Warszawą a Białymstokiem.

25.06.2018

Rail Baltica - łączymy Mazowsze z Podlasiem

Modernizujemy linię kolejową Rail Baltica na odcinkach Sadowne - Czyżew i Czyżew - Białystok. W ramach inwestycji prowadzimy m.in. prace torowe, przebudowujemy perony,  remontujemy most kolejowy na rzece Bug. Planowane zakończenie prac to 2020 rok.

20.04.2018

Rail Baltica - przebudowa mostu kolejowego na Bugu

Trwa modernizacja kolejnego odcinka międzynarodowego korytarza transportowego Rail Baltica - odc. Sadowne - Czyżew. Zacęcamy do obejrzenia materiału filmowego dotyczącego przebudowy mostu kolejowego na rzece Bug.

28.09.2017

Rail Baltica - Wschód możliwości - konferencja 19.09.2017 - Białystok

Zachęcamy do obejrzenia naszego filmu z konferencji "Białystok coraz bliżej Warszawy", która odbyła się 19 września br.

24.08.2017

Rail Baltica - Wschód możliwości

Zachęcamy do oglądania naszego filmu inwestycyjnego dotyczącego prac na linii E 75 na odcinku Czyżew - Białystok, Sadowne - Czyżew.

03.11.2016

Zmieniamy kolej na dobre. Codziennie

Jesteśmy zarządcą narodowej sieci linii kolejowych. 

29.12.2015

Modernizujemy lk E 75

Krótsza i bezpieczniejsza podróż, nowe wygodne perony, więcej pociągów na trasie - taki będzie efekt przebudowy kolejnego odcinka Rail Baltica. To jest jedno z kluczowych zadań inwestycyjnych na polskich torach.

04.02.2015

Kolej na Wschód, modernizacja linii E 75

Spółka Polskie Linie Kolejowe prowadzi intensywne prace modernizacyjne na trasie Warszawa - Białystok. 

28.11.2014

Działalność PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

Prezentujemy najnowszy film dotyczący działalności spółki PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Zobaczcie codzienną prace przy realizacji inwestycji, kierowaniu ruchem pociągów oraz nadzorowaniu codziennych zdarzeń na liniach kolejowych w całym kraju.

28.11.2014

STOP „dzikim przejściom”!

Najnowszy spot promujący bezpieczeństwo na terenach kolejowych zrealizowany w ramach kampanii społecznej Bezpieczny przejazd -"Zatrzymaj się i żyj!". Celem produkcji jest zwrócenie uwagi na problem przechodzenia przez tory w miejscach niedozwolonych. Zachęcamy do obejrzenia filmu. Już po raz drugi w główne role wcielili się pracownicy PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. oraz ich dzieci.