12.10.2020

Rail Baltica: Rozpoczęliśmy modernizację odcinka Czyżew - Białystok

Szykujemy szybsze i wygodniejsze podróże między Warszawą a Białymstokiem. Efektem rozpoczętej modernizacji kolejnego odcinka linii Rail Baltica, 70-kilometrowej trasy Czyżew - Białystok, będzie skrócenie czasu przejazdu pociągów, powstaną też nowoczesne stacje i przystanki. Większe bezpieczeństwo w ruchu kolejowym oraz samochodowym zapewnią nowe wiadukty i mosty. Sprawniej odbywać się będą...

08.05.2020

Kolejny, odnowiony odcinek Rail Baltiki służy pasażerom

Kilka miesięcy temu przywróciliśmy ruch kolejowy na zmodernizowanym odcinku linii E75 Rail Baltica pomiędzy stacjami Sadowne Węgrowskie i Czyżew. Dzięki wymianie torów, instalacji nowej sieci trakcyjnej i zlikwidowaniu tzw. wąskiego gardła, czyli jednotorowego odcinka linii z mostem na Bugu, podróż między Warszawą a Białymstokiem stała się wygodniejsza i trwa krócej. A co o efektach inwestycji...

23.01.2020

Rail Baltica: Pociągiem już po dwóch nitkach mostu nad Bugiem

Kolejny, polski odcinek linii Rail Baltica gotowy! Przyjazne pasażerom stacje i przystanki, nowoczesne Lokalne Centrum Sterowania ruchem kolejowym i nowy most kolejowy na rzece Bug – to tylko niektóre z efektów przeprowadzonej modernizacji odcinka linii Rail Baltica między Sadownem a Czyżewem. Od nowego roku pociągi jeżdżą tędy po obu torach, a to oznacza, że podróż między Warszawą a Białymstokiem...

23.10.2019

Rail Baltica – reportaż z postępu prac na odcinku Sadowne-Czyżew

W marcu cieszyliśmy się z oddania do użytku pierwszego toru na całym remontowanym odcinku Sadowne-Czyżew, a już obecnie zbliżamy się do uruchomienia połączenia dwutorowego między Małkinią a Czyżewem.

21.10.2019

Rail Baltica – postępy w budowie drugiej nitki nowego mostu na Bugu

Przedstawiamy postępy w budowie drugiej nitki nowego mostu kolejowego na Bugu na trasie między Warszawą a Białymstokiem. Na placu budowy przeprowadzono najważniejszy i najbardziej widowiskowy etap prac. Na wybudowane filary nasunięto wszystkie przęsła, każde waży ponad 300 ton. Nowy most ma łącznie pięć 60-metrowych przęseł łukowych o wysokości ponad 12 m. Nasunięcie jednego trwało ok. 12 godzin.

17.05.2019

Rail Baltica - film

Zaczęło się nieco ponad sześć lat temu. To wtedy, w 2013 roku, rozpoczęliśmy modernizację linii Rail Baltica. Jednym z pierwszych zadań była przebudowa odcinka z Warszawy do Sadownego. W następnej kolejności zaplanowaliśmy remont odcinka Sadowne – Czyżew wraz z najdłuższym w tym rejonie mostem kolejowym na Bugu. Właśnie ten jednotorowy obiekt stanowił tzw. „wąskie gardło” na całej linii. Dziś, to...

17.05.2019

Modernizacja linii Rail Baltica - opinie podróżnych

W marcu 2019 roku oddaliśmy do użytku pierwszy tor na modernizowanym obecnie odcinku linii Rail Baltica pomiędzy Sadownem a Czyżewem. Pasażerowie korzystają z wygodnych peronów. Postanowiliśmy zapytać podróżnych o ich wrażenia z podróży zmodernizowanym fragmentem trasy. Zobaczcie nasz reportaż.

29.03.2019

Krajowy Program Kolejowy 2019

Krajowy Program Kolejowy (KPK) jest dokumentem, w którym zawarto ponad 220 kolejowych projektów inwestycyjnych o wartości prawie 70 mld złotych. KPK to znacząca poprawa ruchu kolejowego w aglomeracjach, podniesienie standardu podróży na trasach regionalnych oraz polepszenie warunków dla przewozu towarów. Atrakcyjność kolei wzmocni spójna sieć kolejowa o wyższych prędkościach, zapewniających...

13.03.2019

Rail Baltica - nowe tory, nowy most na Bugu, nowe przystanki

Od 10 marca podróżni korzystają z nowych peronów, a pociągi jeżdżą nowym torem i po 300-metrowym moście na Bugu między Sadownem a Czyżewem (linia Warszawa – Białystok). Bezpieczeństwo zwiększają nowe urządzenia sterowania. To pierwsze efekty modernizacji na 35 km Rail Baltica.

27.06.2018

Rail Baltica - Wschód Możliwości - reportaż nt. inwestycji

Zachęcamy do obejrzenia kolejnego materiału filmowego, dotyczącego linii kolejowej E 75 Rail Baltica. Tym razem przedstawiciele PLK, odpowiedzialni za inwestycję, opowiadają o zrealizowanych już oraz planowanych pracach między Warszawą a Białymstokiem.

25.06.2018

Rail Baltica - łączymy Mazowsze z Podlasiem

Modernizujemy linię kolejową Rail Baltica na odcinkach Sadowne - Czyżew i Czyżew - Białystok. W ramach inwestycji prowadzimy m.in. prace torowe, przebudowujemy perony,  remontujemy most kolejowy na rzece Bug. Planowane zakończenie prac to 2020 rok.

20.04.2018

Rail Baltica - przebudowa mostu kolejowego na Bugu

Trwa modernizacja kolejnego odcinka międzynarodowego korytarza transportowego Rail Baltica - odc. Sadowne - Czyżew. Zacęcamy do obejrzenia materiału filmowego dotyczącego przebudowy mostu kolejowego na rzece Bug.

28.09.2017

Rail Baltica - Wschód możliwości - konferencja 19.09.2017 - Białystok

Zachęcamy do obejrzenia naszego filmu z konferencji "Białystok coraz bliżej Warszawy", która odbyła się 19 września br.

24.08.2017

Rail Baltica - Wschód możliwości

Zachęcamy do oglądania naszego filmu inwestycyjnego dotyczącego prac na linii E 75 na odcinku Czyżew - Białystok, Sadowne - Czyżew.

03.11.2016

Zmieniamy kolej na dobre. Codziennie

Jesteśmy zarządcą narodowej sieci linii kolejowych.