01.02.2023

RailBaltica: Przebudowa przystanku kolejowego Ełk Szyba Wschód

PKP Polskie Linie Kolejowe SA zakończyły budowę nowego peronu na przystanku Ełk Szyba Wschód. Od grudnia 2022 roku mieszkańcy korzystają już z nowego obiektu, z którego realizowane są połączenia m.in. do Warszawy oraz Białegostoku. Wkrótce rozpocznie się budowa drugiego peronu na przystanku. Prace w Ełku realizowane są w ramach modernizacji polskiego odcinka międzynarodowej linii kolejowej Rail...

03.11.2022

Przebudowa stacji kolejowej Ełk

W grudniu 2021 roku rozpoczęła się przebudowa stacji kolejowej Ełk. Podróżni zyskają trzy nowe perony dostosowane do potrzeb wszystkich podróżnych, a także bezpieczne przejście pod torami wyposażone w windy oraz schody. Zobacz, jak postępują prace. Prace na stacji realizowane są w ramach modernizacja polskiego odcinka międzynarodowej linii kolejowej Rail Baltica.

06.09.2022

RailBaltica: Nowy most kolejowy w Uhowie

Przebudowa mostów kolejowych nad Narwią w Uhowie to jeden z ważniejszych etapów budowy polskiego odcinka Rail Baltiki – międzynarodowej linii kolejowej łączącej Polskę z państwami nadbałtyckimi. W kwietniu 2021 roku robotnicy rozpoczęli demontaż konstrukcji pierwszego obiektu. Nasuwanie nowej, ważącej ponad 1500 ton, zakończyło się w sierpniu tego roku. Obecnie na brzegu rzeki spawana jest już...

21.06.2022

Przebudowa mostów kolejowych nad Narwią w Uhowie

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przebudowują mosty nad Narwią w Uhowie, czyli największe obiekty inżynieryjne na podlaskim odcinku międzynarodowej linii kolejowej Rail Baltica. Prace rozpoczęły się w kwietniu 2021 roku od rozbiórki pierwszej konstrukcji. Wkrótce zakończy się nasuwanie nowej, a następnie – ruszą prace na drugim obiekcie.

03.06.2022

#RailBaltica: postępy prac w #Podlaskie

Postępuje modernizacja międzynarodowej linii kolejowej Rail Baltica. Na podlaskim odcinku z Czyżewa do Białegostoku przebudowujemy m. in. stacje kolejowe w Czyżewie oraz Szepietowie. Budujemy także nowy przystanek kolejowy w stolicy województwa. Po zakończeniu prac podróżni zyskają dostęp do wygodnych peronów oraz bezpiecznych przejść podziemnych.

15.03.2022

RailBaltica: nowe mosty i wiadukty w #Podlaskie

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. budują oraz przebudowują mosty oraz wiadukty na podlaskim odcinku międzynarodowej linii kolejowej Rail Baltica. Na trasie z Czyżewa do Białegostoku powstanie m.in. 25 nowych wiaduktów kolejowych i drogowych. W Uhowie oraz Szepietowie czynne są już dwa z nich. Zobacz, jak obecnie prezentują się budowane obiekty. 

17.01.2022

#RailBaltica. Kolej w Ełku zmieni się dla podróżnych!

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przebudowują w Ełku stacje kolejowe Ełk Osobowy, Ełk Towarowy oraz przystanek Ełk Szyba Wschód. Wybudowane zostaną dwa wiadukty kolejowe, które zastąpią skrzyżowania dróg z torami. Dodatkowo przebudowany zostanie jeden z istniejących wiaduktów oraz most na rzece Ełk. Prace realizowane są w ramach modernizacji polskiego odcinka międzynarodowej linii kolejowej Rail...

09.11.2021

#RailBaltica – prace na odcinku Czyżew - Białystok

Na ponad 70-kilometrowej linii z Czyżewa do Białegostoku, likwidujemy przejazdy kolejowo-drogowe, a w ich miejsce budujemy dwupoziomowe bezkolizyjne skrzyżowania – wiadukty kolejowe i drogowe. Celem prac jest zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu kolejowym i drogowym na modernizowanej, międzynarodowej trasie Rail Baltica w Polsce.

24.09.2021

#RailBaltica. Przebudowa wiaduktu w Czyżewie

Modernizujemy trzeci fragment międzynarodowej linii kolejowej Rail Baltica w Polsce – od Czyżewa do Białegostoku. Jednym z kluczowych elementów inwestycji jest budowa lub przebudowa mostów i wiaduktów, które mają ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa w ruchu kolejowym i drogowym. W Czyżewie nad DK 63 zamontowana została konstrukcja jednego z takich obiektów.

22.09.2021

#RailBaltica - wschód możliwości!

Na Mazowszu i Podlasiu budowany jest polski odcinek międzynarodowej linii kolejowej Rail Baltica. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zakończyły już prace na dwóch odcinkach: Warszawa - Sadowne oraz Sadowne - Czyżew. 

10.06.2021

Postępy prac na odcinku Czyżew - Białystok

Przebudowa 6️ stacji kolejowych, 1️1 przystanków oraz budowa 1️ nowego – to tylko część prac, jakie przeprowadzimy na odcinku Czyżew - Białystok w ramach modernizacji międzynarodowej trasy Rail Baltica. Zobacz, jak obecnie wyglądają roboty, m.in. na stacjach Białystok i Szepietowo.

02.06.2021

Rail Baltica: prace na odcinku Czyżew - Białystok

Na trasie Czyżew - Białystok prowadzimy obecnie jedną z największych inwestycji kolejowych w Polsce. Modernizacja tego odcinka to część prac na międzynarodowej linii kolejowej Rail Baltica. Jaki jest zakres inwestycji, gdzie prowadzone są roboty i wreszcie – co zyskają podróżni? Zapraszamy do obejrzenia reportażu.

12.10.2020

Rail Baltica: Rozpoczęliśmy modernizację odcinka Czyżew - Białystok

Szykujemy szybsze i wygodniejsze podróże między Warszawą a Białymstokiem. Efektem rozpoczętej modernizacji kolejnego odcinka linii Rail Baltica, 70-kilometrowej trasy Czyżew - Białystok, będzie skrócenie czasu przejazdu pociągów, powstaną też nowoczesne stacje i przystanki. Większe bezpieczeństwo w ruchu kolejowym oraz samochodowym zapewnią nowe wiadukty i mosty. Sprawniej odbywać się będą...

08.05.2020

Kolejny, odnowiony odcinek Rail Baltiki służy pasażerom

Kilka miesięcy temu przywróciliśmy ruch kolejowy na zmodernizowanym odcinku linii E75 Rail Baltica pomiędzy stacjami Sadowne Węgrowskie i Czyżew. Dzięki wymianie torów, instalacji nowej sieci trakcyjnej i zlikwidowaniu tzw. wąskiego gardła, czyli jednotorowego odcinka linii z mostem na Bugu, podróż między Warszawą a Białymstokiem stała się wygodniejsza i trwa krócej. A co o efektach inwestycji...

23.01.2020

Rail Baltica: Pociągiem już po dwóch nitkach mostu nad Bugiem

Kolejny, polski odcinek linii Rail Baltica gotowy! Przyjazne pasażerom stacje i przystanki, nowoczesne Lokalne Centrum Sterowania ruchem kolejowym i nowy most kolejowy na rzece Bug – to tylko niektóre z efektów przeprowadzonej modernizacji odcinka linii Rail Baltica między Sadownem a Czyżewem. Od nowego roku pociągi jeżdżą tędy po obu torach, a to oznacza, że podróż między Warszawą a Białymstokiem...