10.10.2023

Przebudowane mosty nad Narwią w Uchowie

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., przy wsparciu finansowym z funduszy unijnych, modernizują międzynarodową linię kolejową Rail Baltica w Polsce. Obecnie prowadzone są prace m.in. na podlaskim odcinku – z Czyżewa do Białegostoku. Jednym z kluczowych elementów inwestycji jest budowa oraz przebudowa obiektów inżynieryjnych. W Uhowie przebudowane zostaną dwa mosty kolejowe nad Narwią.

16.03.2023

Kolej w Ełku zmienia się na lepsze

Postępuje modernizacja polskiego odcinka międzynarodowej linii kolejowej Rail Baltica. W Ełku PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przebudowują dla podróżnych stację Ełk oraz przystanek kolejowy Ełk Szyba Wschód. Mieszkańcy zyskają dostęp do pięciu nowych, dostosowanych do potrzeb wszystkich podróżnych, peronów. Dla zapewnienia bezpieczeństwa w ruchu kolejowym i drogowym budowane są dwa nowe wiadukty...

15.02.2023

Stacja Czyżew

Postępuje modernizacja polskiego odcinka międzynarodowej linii kolejowej Rail Baltica. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. na trasie Czyżew – Białystok przebudują 18 stacji i przystanków kolejowych. W Czyżewie podróżni mogą korzystać już z dwóch nowych peronów. Dobiega także końca budowa nowego przejścia podziemnego.

01.02.2023

RailBaltica: Przebudowa przystanku kolejowego Ełk Szyba Wschód

PKP Polskie Linie Kolejowe SA zakończyły budowę nowego peronu na przystanku Ełk Szyba Wschód. Od grudnia 2022 roku mieszkańcy korzystają już z nowego obiektu, z którego realizowane są połączenia m.in. do Warszawy oraz Białegostoku. Wkrótce rozpocznie się budowa drugiego peronu na przystanku. Prace w Ełku realizowane są w ramach modernizacji polskiego odcinka międzynarodowej linii kolejowej Rail...

03.11.2022

Przebudowa stacji kolejowej Ełk

W grudniu 2021 roku rozpoczęła się przebudowa stacji kolejowej Ełk. Podróżni zyskają trzy nowe perony dostosowane do potrzeb wszystkich podróżnych, a także bezpieczne przejście pod torami wyposażone w windy oraz schody. Zobacz, jak postępują prace. Prace na stacji realizowane są w ramach modernizacja polskiego odcinka międzynarodowej linii kolejowej Rail Baltica.

06.09.2022

RailBaltica: Nowy most kolejowy w Uhowie

Przebudowa mostów kolejowych nad Narwią w Uhowie to jeden z ważniejszych etapów budowy polskiego odcinka Rail Baltiki – międzynarodowej linii kolejowej łączącej Polskę z państwami nadbałtyckimi. W kwietniu 2021 roku robotnicy rozpoczęli demontaż konstrukcji pierwszego obiektu. Nasuwanie nowej, ważącej ponad 1500 ton, zakończyło się w sierpniu tego roku. Obecnie na brzegu rzeki spawana jest już...

21.06.2022

Przebudowa mostów kolejowych nad Narwią w Uhowie

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przebudowują mosty nad Narwią w Uhowie, czyli największe obiekty inżynieryjne na podlaskim odcinku międzynarodowej linii kolejowej Rail Baltica. Prace rozpoczęły się w kwietniu 2021 roku od rozbiórki pierwszej konstrukcji. Wkrótce zakończy się nasuwanie nowej, a następnie – ruszą prace na drugim obiekcie.

03.06.2022

#RailBaltica: postępy prac w #Podlaskie

Postępuje modernizacja międzynarodowej linii kolejowej Rail Baltica. Na podlaskim odcinku z Czyżewa do Białegostoku przebudowujemy m. in. stacje kolejowe w Czyżewie oraz Szepietowie. Budujemy także nowy przystanek kolejowy w stolicy województwa. Po zakończeniu prac podróżni zyskają dostęp do wygodnych peronów oraz bezpiecznych przejść podziemnych.

15.03.2022

RailBaltica: nowe mosty i wiadukty w #Podlaskie

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. budują oraz przebudowują mosty oraz wiadukty na podlaskim odcinku międzynarodowej linii kolejowej Rail Baltica. Na trasie z Czyżewa do Białegostoku powstanie m.in. 25 nowych wiaduktów kolejowych i drogowych. W Uhowie oraz Szepietowie czynne są już dwa z nich. Zobacz, jak obecnie prezentują się budowane obiekty. 

17.01.2022

#RailBaltica. Kolej w Ełku zmieni się dla podróżnych!

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przebudowują w Ełku stacje kolejowe Ełk Osobowy, Ełk Towarowy oraz przystanek Ełk Szyba Wschód. Wybudowane zostaną dwa wiadukty kolejowe, które zastąpią skrzyżowania dróg z torami. Dodatkowo przebudowany zostanie jeden z istniejących wiaduktów oraz most na rzece Ełk. Prace realizowane są w ramach modernizacji polskiego odcinka międzynarodowej linii kolejowej Rail...

09.11.2021

#RailBaltica – prace na odcinku Czyżew - Białystok

Na ponad 70-kilometrowej linii z Czyżewa do Białegostoku, likwidujemy przejazdy kolejowo-drogowe, a w ich miejsce budujemy dwupoziomowe bezkolizyjne skrzyżowania – wiadukty kolejowe i drogowe. Celem prac jest zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu kolejowym i drogowym na modernizowanej, międzynarodowej trasie Rail Baltica w Polsce.

24.09.2021

#RailBaltica. Przebudowa wiaduktu w Czyżewie

Modernizujemy trzeci fragment międzynarodowej linii kolejowej Rail Baltica w Polsce – od Czyżewa do Białegostoku. Jednym z kluczowych elementów inwestycji jest budowa lub przebudowa mostów i wiaduktów, które mają ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa w ruchu kolejowym i drogowym. W Czyżewie nad DK 63 zamontowana została konstrukcja jednego z takich obiektów.

22.09.2021

#RailBaltica - wschód możliwości!

Na Mazowszu i Podlasiu budowany jest polski odcinek międzynarodowej linii kolejowej Rail Baltica. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zakończyły już prace na dwóch odcinkach: Warszawa - Sadowne oraz Sadowne - Czyżew. 

10.06.2021

Postępy prac na odcinku Czyżew - Białystok

Przebudowa 6️ stacji kolejowych, 1️1 przystanków oraz budowa 1️ nowego – to tylko część prac, jakie przeprowadzimy na odcinku Czyżew - Białystok w ramach modernizacji międzynarodowej trasy Rail Baltica. Zobacz, jak obecnie wyglądają roboty, m.in. na stacjach Białystok i Szepietowo.

02.06.2021

Rail Baltica: prace na odcinku Czyżew - Białystok

Na trasie Czyżew - Białystok prowadzimy obecnie jedną z największych inwestycji kolejowych w Polsce. Modernizacja tego odcinka to część prac na międzynarodowej linii kolejowej Rail Baltica. Jaki jest zakres inwestycji, gdzie prowadzone są roboty i wreszcie – co zyskają podróżni? Zapraszamy do obejrzenia reportażu.