18.03.2015

Mokry Ług – nowy przystanek w Rembertowie

2 perony o szerokości 6 m i długości 200 m każdy, wiaty, dynamiczny system informacji pasażerskiej, podjazdy dla osób niepełnosprawnych. Tak będzie wyglądał nowobudowany przystanek kolejowy Mokry Ług w Warszawie Rembertowie. Dodatkowo w tym miejscu zmodernizujemy przejazd kolejowy, który wyposażony zostanie w automatyczne rogatki. 

06.03.2015

Postęp prac w Tłuszczu

Na wszystkich 5 odcinkach linii Rail Baltica, na które pozyskano pozwolenia na budowę, trwają prace. Na stacji Tłuszcz np. demontowane są tory i rozbierane perony. W ich miejscu powstaną trzy perony wyspowe, dwa z nich o długości 400 m, jeden – 200 m. Spektakularnie wyglądają prace związane z budową podziemnego przejścia dla pieszych. Zapraszamy do galerii, gdzie dodaliśmy kilka zdjęć ze stacji...

13.02.2015

Rail Baltica – mimo zimy wysokie tempo prac

Roboty na odcinku Warszawa Rembertów – Tłuszcz (Sadowne), nabierają tempa. Trwa układanie torów, instalowana jest nowa sieć trakcyjna. Pasażerowie już obserwują montaż oświetlenia, nagłośnienia, elektronicznych tablic informacyjnych, ławek i wiat na 11 z 38 peronów przeznaczonych do remontu.

28.11.2014

Rośnie tempo prac na linii Warszawa – Tłuszcz

Demontaż mostu na rzece Liwiec, budowa nowoczesnych peronów, m.in. w Zagościńcu, Klembowie i Jasienicy oraz oddanie do ruchu nowej drogi łączącej Chrzęsne z Tłuszczem – to już widoczne efekty coraz szybciej postępujących prac na linii kolejowej z Warszawy do Tłuszcza. 

24.10.2014

Przyspiesza modernizacja Rail Baltica

Modernizacja trasy Warszawa – Białystok wyraźnie przyspieszyła. To efekt wstrzymania ruchu pociągów na odcinku linii kolejowej między Tłuszczem a Łochowem. Rozebrano już połowę mostu kolejowego nad rzeką Liwiec, a na kolejnych fragmentach linii pojawiają się ekipy budowlane. Zyskują także mieszkańcy miejscowości położonych wzdłuż torów.

27.05.2014

Ruszyła modernizacja linii Rail Baltica

O 20 minut skróci się podróż pociągiem między Warszawą a Białymstokiem dzięki modernizacji kluczowego odcinka linii Rail Baltica. Prace ruszyły na odcinku Tłuszcz – Szewnica. Inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. obejmuje kompleksową przebudowę torów i peronów. Powstanie również nowy przystanek w Warszawie i dodatkowe tory przeznaczone do obsługi połączeń aglomeracyjnych z Wołomina. Po...

04.07.2013

Przygotowania do modernizacji Rail - Baltica

Wyremontowana trasa objazdowa Legionowo – Tłuszcz pozwoli usprawnić ruch kolejowy w czasie modernizacji odcinka Warszawa – Tłuszcz, stanowiącej fragment linii Rail Baltica łączącej Polskę z krajami nadbałtyckimi. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę na rewitalizację torów, które za kilka miesięcy posłużą pociągom dalekobieżnym jadącym ze stolicy w kierunku Białegostoku.