30.12.2021

Budowa wiaduktu kolejowego w Białymstoku – nocny montaż przęsła

W okolicach osiedla Starosielce w Białymstoku, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. budują łącznicę kolejową, która umożliwi bezpośredni przejazd pociągów z Ełku do Bielska Podlaskiego. Prace zakładają m.in. budowę wiaduktu kolejowego. Roboty realizowane są w ramach modernizacji trasy z Czyżewa do Białegostoku, odcinka międzynarodowej linii kolejowej Rail Baltica.

10.12.2021

Korzystna dla regionu modernizacja Rali Baltica

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przekazały do dalszych analiz 3 warianty korytarzy kolejowej Północnej Obwodnicy Białegostoku. Budowa połączenia pozwoli na usprawnienie ruchu i lepszą ofertę podroży aglomeracyjnych, regionalnych i dalekobieżnych. Postępują prace na podlaskim odcinku Rail Baltica i na stacji Białystok. Efektywne wykorzystanie środków unijnego instrumentu CEF „Łącząc Europę” to...

10.12.2021

Kolejowe prace w Ełku zapewnią lepsze podróże na Rail Baltica

Na stacji w Ełku rozpoczęły się prace. Mieszkańcy zyskają zadaszone perony, dostępne dla wszystkich podróżnych oraz nowe przejście pod torami. Sprawniejsza będzie komunikacja w mieście. Inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. za prawie 587 mln zł netto współfinansowana jest ze środków unijnych instrumentu CEF „Łącząc Europę”.

12.11.2021

Rail Baltica. Bezpieczniej na skrzyżowaniach kolejowo-drogowych w Zielonce i Mokrej Wsi

Na trasie z Warszawy do Białegostoku nowe bezkolizyjne skrzyżowania zwiększą bezpieczeństwo na kolei i drogach. W Mokrej Wsi oraz w Zielonce kierowcy sprawnie przejadą pod lub nad linią Rail Baltica – ważną w ruchu międzynarodowym, krajowym i regionalnym. Rozpoczęła się budowa wiaduktów. Inwestycje PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. za ponad 50 mln zł są współfinansowane z unijnego instrumentu...

27.10.2021

Łochów zyskał bezpieczną przeprawę nad torami Rail Baltica

Logotyp: PKP Polskich Linii Kolejowych S.A., flaga Rzeczpospolita Polska, logotyp: flaga Unii Europejskiej, Dofinansowane przez Unię Europejską.

Mieszkańcy gminy Łochów w woj. mazowieckim wygodnie przejeżdżają już nad linią kolejową Warszawa – Białystok. Nowy wiadukt pomiędzy Łochowem i wsią Jasiorówka zwiększył poziom bezpieczeństwa ruchu kolejowego i drogowego. Inwestycja za 10,3 mln zł jest współfinansowana przez Unię Europejską z instrumentu „Łącząc Europę” (CEF).

22.10.2021

Prace na polskim odcinku Rail Baltica

60 – tyle stacji i przystanków zostanie łącznie przebudowanych w ramach modernizacji międzynarodowej linii kolejowej Rail Baltica w Polsce. Wszystkie obiekty dostosowywane są do potrzeb osób o ograniczonych możliwościach poruszania się.

20.10.2021

Tak zmienia się Rail Baltica w Polsce

Pociągi jeżdżą po nowych torach, a podróżni korzystają z nowych peronów na trasie Warszawa – Czyżew. To fragment międzynarodowej linii kolejowej Rail Baltica w Polsce. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. modernizują kolejny odcinek – od Czyżewa do Białystoku. Ruszają także prace od Białegostoku do Ełku.

18.10.2021

Nowa stacja Białystok zapewni lepszy dostęp do kolei

Białystok to jedno z tych miast, w którym zajdą wielkie zmiany w ramach modernizacji linii kolejowej Rail Baltica w Polsce. Z myślą o większej dostępności do kolei oraz wygodzie podróżowania, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. modernizują m.in. stację Białystok, na której zajdą duże zmiany.

15.10.2021

Kolej w Ełku zmieni się dla podróżnych

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. rozpoczynają modernizację kolejnego odcinka międzynarodowej linii kolejowej Rail Baltica w Polsce – 100-km trasy od Białegostoku do Ełku. Pierwsze prace realizowane będą w Ełku.

13.10.2021

Wygodnie, szybko i bezpiecznie na trasie Czyżew – Białystok

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. modernizują kolejny odcinek międzynarodowej linii kolejowej Rail Baltica w Polsce – od Czyżewa do Białegostoku. Prace prowadzone są m.in. na stacjach Białystok, Czyżew oraz Szepietowo. Powstają nowe przejścia podziemne, nastawnie, a także obiekty inżynieryjne.

11.10.2021

Inwestycje kolejowe zmieniają Ełk

Podróżni w Ełku zyskają pięć nowych peronów na stacji Ełk oraz przystanku Ełk Szyba Wschód. Obiekty zostaną dostosowane do potrzeb osób o ograniczonych możliwościach poruszania się. Prace przeprowadzone zostaną w ramach modernizacji międzynarodowej linii kolejowej Rail Baltica w Polsce.

06.10.2021

Wiadukty w Kobyłce zwiększą bezpieczeństwo na Rail Blatica

Bezpieczny przejazd pod linią kolejową Warszawa – Białystok zapewni budowa wiaduktu kolejowego i dwóch wiaduktów drogowych nad ul. Orszagha w Kobyłce. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły przetarg na budowę bezkolizyjnych skrzyżowań. Inwestycja współfinansowana jest ze środków unijnego instrumentu CEF „Łącząc Europę”.

24.09.2021

Kolej w Ełku zmieni się dla podróżnych

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przebudują m.in. pięć peronów na stacji Ełk oraz przystanku Ełk Szyba Wschód. Obiekty zostaną dostosowane do potrzeb osób o ograniczonych możliwościach poruszania się. Jak zmienią się perony?

09.09.2021

Wiadukt nad Rail Baltica w Małkini zwiększył bezpieczeństwo na kolei i drogach

 Logotyp: PKP Polskich Linii Kolejowych S.A., flaga Rzeczpospolita Polska, logotyp: flaga Unii Europejskiej, Dofinansowane przez Unię Europejską.

Od dzisiaj w Małkini kierowcy przejeżdżają już nad linią kolejową Warszawa – Białystok. Nowe bezkolizyjne skrzyżowanie zwiększy poziom bezpieczeństwa w ruchu kolejowym, a po ukończeniu części drogowej usprawni też komunikację w miejscowości. Inwestycja za 48 mln zł jest współfinansowana ze środków funduszu CEF „Łącząc Europę”.

26.08.2021

Rail Baltica – kolej w Ełku zmieni się dla podróżnych

Logotyp: PKP Polskich Linii Kolejowych S.A., flaga Rzeczpospolita Polska, logotyp: flaga Unii Europejskiej, Współfinansowane przez Unię Europejską.

Lepszy dostęp do kolei w Ełku, wzrost poziomu bezpieczeństwa, poprawa komunikacji w mieście i sprawniejsze podróże na trasie Rail Baltica to planowane efekty inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. Projekt za prawie 587 mln zł netto jest współfinansowany z unijnych środków instrumentu CEF „Łącząc Europę”. Dziś podpisano umowę na projekt i prace budowlane na stacjach w Ełku.