19.03.2022

Demontaż kładki dla pieszych na stacji Białystok

Trwa przebudowa stacji Białystok w ramach modernizacji linii kolejowej Rail Baltica. Zdemontowana zostanie jedna z dwóch istniejących kładek nad torami. Ruch pieszy między dworcem PKP a dworcem autobusowym PKS prowadzony będzie przez kładkę nad torami w okolicy ul. Świętego Rocha

05.03.2022

Przebudowa stacji kolejowej Ełk Osobowy

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. modernizują polski odcinek międzynarodowej linii kolejowej Rail Baltica. Prace prowadzone są m.in. w Ełku. Trwa przebudowa stacji kolejowej Ełk Osobowy. Podróżni zyskają trzy perony, dostosowane do potrzeb wszystkich podróżnych.

18.02.2022

Przebudowa podlaskiego odcinka linii kolejowej Rail Baltica nie zwalnia

W Szepietowie kierowcy korzystają już z nowego wiaduktu drogowego. Obiekt wraz z dojazdami ma 800 metrów długości. Na 28-kilometrowej trasie Czyżew – Racibory pociągi jeżdżą po jednym nowym torze.

Zamontowana została także nowa sieć trakcyjna oraz urządzenia sterowania ruchem kolejowym. Na stacjach w Czyżewie, Szepietowie i Raciborach oraz przystankach Szymbory i Jabłoń Kościelna budowane są nowe...

05.02.2022

Łochów – nowy wiadukt zapewnia bezpieczeństwo na kolei i drodze

Logotyp: PKP Polskich Linii Kolejowych S.A., flaga Rzeczpospolita Polska, logotyp: flaga Unii Europejskiej, Dofinansowane przez Unię Europejską.

Nowy wiadukt drogowy na trasą Rail Baltica w Łochowie w woj. mazowieckim zwiększył poziom bezpieczeństwa ruchu kolejowego i drogowego. Mieszkańcy przejeżdżają nad linią Warszawa – Białystok. Inwestycja za 28,2 mln zł jest współfinansowana ze środków funduszu CEF „Łącząc Europę”. To kolejne bezkolizyjne skrzyżowanie na Rail Baltica.

29.01.2022

Rail Baltica – nowy wiadukt nad torami w Szepietowie zwiększa bezpieczeństwo

Kierowcy przejeżdżają już po nowym wiadukcie nad linią kolejową Warszawa – Białystok. Bezkolizyjne skrzyżowanie zwiększyło poziom bezpieczeństwa ruchu kolejowego i drogowego. Postępują też inne prace na podlaskim odcinku Rail Baltica – na trasie Czyżew-Racibory pociągi jadą po nowym torze. Inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. za 3,4 mld zł jest współfinansowana ze środków CEF „Łącząc...

17.01.2022

Rail Baltica. Bezpieczniej na torach i drogach

Jednym z głównych założeń modernizacji międzynarodowej linii kolejowej Rail Baltica w Polsce jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu kolejowym i drogowym. W tym celu PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przejazdy kolejowo-drogowe zastępują bezkolizyjnymi wiaduktami drogowymi i kolejowymi. Tak jest m.in. na trasie z Warszawy do Białegostoku.

10.01.2022

Modernizacja Rail Baltica w Polsce: Prace prowadzone w Białymstoku

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zwiększają dostęp do kolei w Białymstoku. Postępuje przebudowa stacji kolejowej Białystok, budowa nowego przystanku kolejowego Białystok Zielone Wzgórza, a także budowa wiaduktu kolejowego w okolicach osiedla Starosielce. Prace prowadzone są w ramach modernizacji polskiego odcinka międzynarodowej linii kolejowej Rail Baltica.

30.12.2021

Budowa wiaduktu kolejowego w Białymstoku – nocny montaż przęsła

W okolicach osiedla Starosielce w Białymstoku, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. budują łącznicę kolejową, która umożliwi bezpośredni przejazd pociągów z Ełku do Bielska Podlaskiego. Prace zakładają m.in. budowę wiaduktu kolejowego. Roboty realizowane są w ramach modernizacji trasy z Czyżewa do Białegostoku, odcinka międzynarodowej linii kolejowej Rail Baltica.

10.12.2021

Korzystna dla regionu modernizacja Rali Baltica

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przekazały do dalszych analiz 3 warianty korytarzy kolejowej Północnej Obwodnicy Białegostoku. Budowa połączenia pozwoli na usprawnienie ruchu i lepszą ofertę podroży aglomeracyjnych, regionalnych i dalekobieżnych. Postępują prace na podlaskim odcinku Rail Baltica i na stacji Białystok. Efektywne wykorzystanie środków unijnego instrumentu CEF „Łącząc Europę” to...

10.12.2021

Kolejowe prace w Ełku zapewnią lepsze podróże na Rail Baltica

Na stacji w Ełku rozpoczęły się prace. Mieszkańcy zyskają zadaszone perony, dostępne dla wszystkich podróżnych oraz nowe przejście pod torami. Sprawniejsza będzie komunikacja w mieście. Inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. za prawie 587 mln zł netto współfinansowana jest ze środków unijnych instrumentu CEF „Łącząc Europę”.

12.11.2021

Rail Baltica. Bezpieczniej na skrzyżowaniach kolejowo-drogowych w Zielonce i Mokrej Wsi

Na trasie z Warszawy do Białegostoku nowe bezkolizyjne skrzyżowania zwiększą bezpieczeństwo na kolei i drogach. W Mokrej Wsi oraz w Zielonce kierowcy sprawnie przejadą pod lub nad linią Rail Baltica – ważną w ruchu międzynarodowym, krajowym i regionalnym. Rozpoczęła się budowa wiaduktów. Inwestycje PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. za ponad 50 mln zł są współfinansowane z unijnego instrumentu...

27.10.2021

Łochów zyskał bezpieczną przeprawę nad torami Rail Baltica

Logotyp: PKP Polskich Linii Kolejowych S.A., flaga Rzeczpospolita Polska, logotyp: flaga Unii Europejskiej, Dofinansowane przez Unię Europejską.

Mieszkańcy gminy Łochów w woj. mazowieckim wygodnie przejeżdżają już nad linią kolejową Warszawa – Białystok. Nowy wiadukt pomiędzy Łochowem i wsią Jasiorówka zwiększył poziom bezpieczeństwa ruchu kolejowego i drogowego. Inwestycja za 10,3 mln zł jest współfinansowana przez Unię Europejską z instrumentu „Łącząc Europę” (CEF).

22.10.2021

Prace na polskim odcinku Rail Baltica

60 – tyle stacji i przystanków zostanie łącznie przebudowanych w ramach modernizacji międzynarodowej linii kolejowej Rail Baltica w Polsce. Wszystkie obiekty dostosowywane są do potrzeb osób o ograniczonych możliwościach poruszania się.

20.10.2021

Tak zmienia się Rail Baltica w Polsce

Pociągi jeżdżą po nowych torach, a podróżni korzystają z nowych peronów na trasie Warszawa – Czyżew. To fragment międzynarodowej linii kolejowej Rail Baltica w Polsce. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. modernizują kolejny odcinek – od Czyżewa do Białystoku. Ruszają także prace od Białegostoku do Ełku.

18.10.2021

Nowa stacja Białystok zapewni lepszy dostęp do kolei

Białystok to jedno z tych miast, w którym zajdą wielkie zmiany w ramach modernizacji linii kolejowej Rail Baltica w Polsce. Z myślą o większej dostępności do kolei oraz wygodzie podróżowania, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. modernizują m.in. stację Białystok, na której zajdą duże zmiany.