27.07.2021

Białystok. Nowy przystanek Zielone Wzgórza zapewni lepszy dostęp do kolei

Mieszkańcy Białegostoku zyskają lepszy dostęp do kolei. Postępują prace przy budowie nowego przystanku przy os. Zielone Wzgórza. Powstaje nowe przejście pod torami. Inwestycja prowadzona jest w ramach projektu o wartości 3,4 mld zł realizowanego przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. z udziałem środków UE z instrumentu CEF „Łącząc Europę”.

26.05.2021

Topór – kolejny wiadukt nad torami Rail Baltica zwiększa bezpieczeństwo

Wiadukt nad torami w Toporze od dziś zwiększył bezpieczeństwo i sprawność w ruchu kolejowym i drogowym na trasie Warszawa - Białystok (Rail Baltica). Inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. znacznie ułatwia mieszkańcom komunikację w regionie. Wiadukt jest jednym z 11 obiektów na trasie Rail Baltica w woj. mazowieckim, przewidzianych z projektu za 236 mln zł netto, dofinansowanego z...

12.05.2021

Na linii Rail Baltica będzie więcej bezkolizyjnych skrzyżowań

W Małkini wiadukt nad linią Warszawa - Białystok zwiększy bezpieczeństwo w ruchu kolejowym i usprawni komunikację drogową. Kolejne elementy przeprawy montowane są nocą nad torami. Inwestycja realizowana przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. za kwotę 48 mln zł netto jest współfinansowana ze środków instrumentu CEF „Łącząc Europę”.

07.04.2021

Rail Baltica – kolejne prace na stacji Białystok, przystankach i moście

Budowa nowych peronów na stacji Białystok, zwiększenie dostępności przystanków między Łapami a stolicą Podlasia oraz budowa mostu nad Narwią - to prace, które rozpoczną się po 12 kwietnia i zapewnią podróżnym sprawniejsze przejazdy koleją. Szeroki zakres robót wymaga zmian w kursowaniu pociągów. Projekt o wartości 3,4 mld zł realizowany jest przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. z udziałem...

06.04.2021

Bezpieczniej na Rail Baltica: PLK wybudują nowy wiadukt w Kobyłce

Wiadukt drogowy nad torami zwiększy bezpieczeństwo na trasie Rail Baltica i poprawi komunikację w Kobyłce. Mieszkańcy zyskają sprawniejszy i bezpieczniejszy przejazd między dzielnicami obok linii Warszawa – Białystok. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły przetarg na wykonanie wiaduktu. Inwestycja współfinansowana jest ze środków unijnego instrumentu CEF „Łącząc Europę”.

22.02.2021

Wiadukty nad torami Rail Baltica w Łochowie zwiększają bezpieczeństwo

Inwestycje realizowane przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w Łochowie zwiększą bezpieczeństwo i sprawność w ruchu kolejowym i drogowym na trasie Warszawa – Białystok (Rail Baltica). Prace istotnie poprawią komunikację w mieście i regionie. Projekt za 236 mln zł netto obejmuje 11 obiektów w woj. mazowieckim. Współfinansowanie zapewniają środki z unijnego instrumentu CEF „Łącząc Europę”.

17.02.2021

Wiadukt nad Rail Baltica w Małkini zwiększy bezpieczeństwo i poprawi komunikację

Rozpoczęła się budowa wiaduktu drogowego w Małkini na linii Warszawa Białystok. Nowe bezkolizyjne skrzyżowanie zwiększy poziom bezpieczeństwa w ruchu kolejowym oraz usprawni komunikację w mieście. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. realizują inwestycję za 48 mln zł, współfinansowaną ze środków funduszu CEF „Łącząc Europę”.

14.01.2021

Stacja Białystok zmienia się dla podróżnych

Szybsze i wygodniejsze podróże do Warszawy oraz łatwiejsze codzienne dojazdy zapewni modernizacja stacji Białystok. Rozpoczęły się prace na torach, przy sieci trakcyjnej i na terenie budowy Lokalnego Centrum Sterowania. Projekt, który obejmuje odcinek Czyżew-Białystok na linii Rail Baltica, realizowany jest przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. z udziałem środków unijnych Instrumentu CEF „Łącząc...

08.01.2021

Rail Baltica – zwiększa dostęp do kolei w Czyżewie

Większa dostępność do kolei, bardziej atrakcyjne podróże i wzrost bezpieczeństwa to efekty inwestycji na linii i na stacjach i przystankach trasy Rail Baltica na odcinku Czyżew - Białystok. Korzystnie zmienia się m.in. stacja Czyżew. Projekt realizowany jest przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. z udziałem środków unijnych instrumentu CEF „Łącząc Europę”.

02.12.2020

Rail Baltica. Stacja Ełk bardziej dostępna dla podróżnych

Będą wygodniejsze podróże ze stacji Ełk Osobowy. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły przetarg na modernizację peronów, torów, budowę nowego przejścia podziemnego. Przebudowa towarowej część zapewni sprawniejszy przewóz ładunków koleją. To pierwszy etapem przebudowy trasy Rail Baltica na odcinku Białystok – Ełk, Inwestycja współfinansowana jest ze środków unijnych, instrumentu CEF „Łącząc...

27.11.2020

Modernizacja mostu kolejowego na Narwi

We wrześniu 2020 roku rozpoczęła się modernizacja kolejnego fragmentu linii kolejowej Rail Baltica między Czyżewem a Białymstokiem. W ramach tego projektu zmodernizowanych zostanie między innymi dziesięć mostów kolejowych. Dzięki temu pociągi pojadą tędy bezpieczniej, z prędkością sięgającą nawet 200 km/h. Największym z modernizowanych obiektów jest most kolejowy na Narwi we wsi Uhowo.

28.10.2020

PLK zwiększają bezpieczeństwo na Rail Baltica na Mazowszu

W Toporze i Łochowie widać zaawansowaną budowę bezkolizyjnych skrzyżowań nad linią Warszawa - Białystok. Nowe wiadukty drogowe zapewnią sprawniejszy i bezpieczniejszy przejazd pociągów oraz lepszą komunikację drogową. Dzięki inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. za 236 mln zł będzie 11 bezkolizyjnych skrzyżowań. Prace współfinansowane są w ramach instrumentu CEF „Łącząc Europę”.

26.10.2020

Rail Baltica: współpraca dla lepszych podróży w Europie

Współpraca oraz wymiana informacji o realizacji przebudowy trasy Rail Baltica były tematami dzisiejszej rozmowy (wideokonferencji) PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. i Ambasadora Estonii w Polsce. Współdziałanie przy przygotowaniu ważnej dla mieszkańców Europy kolejowej trasy, zapewni w przyszłości bezpieczne i sprawne podróże koleją z Warszawy przez Kowno i Rygę do Tallinna. 

14.10.2020

Rail Baltica – nad torami w Uhowie ułożona konstrukcja wiaduktu

Najważniejsze elementy wiaduktu nad torami Rail Baltica w Uhowie w woj. podlaskim zostały ułożone. Inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. realizowana z Podlaskim Zarządem Dróg Wojewódzkich za kwotę 10,4 mln zł netto zwiększy bezpieczeństwo w ruchu kolejowym i drogowym oraz usprawni komunikację w regionie. To pierwsze budowane dwupoziomowe skrzyżowanie na modernizowanym odcinku z Czyżewa...

17.09.2020

Rail Baltica: ruszyła przebudowa Czyżew-Białystok

Rozpoczęła się modernizacja międzynarodowej trasy Rail Baltica na odcinku między Czyżewem a Białymstokiem. Budowa nowych stacji i przystanków, ponad 70 km nowych torów i urządzeń sterowania ruchem kolejowym sprawi, że z Białegostoku do Warszawy można będzie dojechać w mniej niż 90 minut. Warta ponad 3,3 mld zł netto inwestycja jest współfinansowana ze środków instrumentu CEF – „Łącząc Europę”.