23.01.2023

Kolej w Ełku dla wygodnych podróży

PKP Polskie Linie Kolejowe SA modernizują polski odcinek międzynarodowej linii kolejowej Rail Baltica. Prace prowadzone są m.in. w Ełku. Podróżni od grudnia 2022 roku korzystają już z pierwszego przebudowanego peronu na przystanku Ełk Szyba Wschód. W czerwcu tego roku oddany do użytku zostanie także pierwszy nowy peron na stacji Ełk.

20.01.2023

Rail Baltica w Ełku – kolej nowych możliwości [FOTOGALERIA]

Logotyp: PKP Polskich Linii Kolejowych S.A., flaga Rzeczpospolita Polska, logotyp: flaga Unii Europejskiej, Dofinansowane przez Unię Europejską.

Dla podróżnych stacja kolejowa w Ełku będzie lepiej dostępna dzięki inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. Postępuje przebudowa torów. Będą bezpieczne i szybsze podróże na oraz sprawny przewóz towarów. Zaawansowana jest budowa bezpiecznych dwupoziomowych skrzyżowań dróg z torami. Inwestycja za 587 mln zł jest współfinansowana ze środków instrumentu CEF „Łącząc Europę”.

27.12.2022

Wygodne podróże koleją ze stacji Szepietowo

Podróżni w Szepietowie już wkrótce zyskają dostęp do dwóch nowych peronów oraz przejścia podziemnego. PKP Polskie Linie Kolejowe SA kończą przebudowę stacji w ramach modernizacji polskiego odcinka międzynarodowej linii kolejowej Rail Baltica. Perony oraz przejście zostaną dostosowane do potrzeb wszystkich podróżnym. Na perony z przejścia będzie można dostać się schodami oraz pochylniami.

23.12.2022

Rail Baltica – w Zielonce tunel pod torami usprawnia komunikację

Logotyp: PKP Polskich Linii Kolejowych S.A., flaga Rzeczpospolita Polska, logotyp: flaga Unii Europejskiej, Dofinansowane przez Unię Europejską.

Od dzisiaj mieszkańcy Zielonki zyskali dodatkową bezpieczną przeprawę pod linią kolejową Warszawa – Białystok. Tunel pod torami i przebudowany układ drogowy usprawnia komunikację w mieście. To jeden z 12 obiektów na trasie Rail Baltica w woj. mazowieckim, które PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. budują za prawie 300 mln zł netto. Inwestycja zwiększająca bezpieczeństwo na kolei jest dofinansowana z...

23.12.2022

Przebudowa mostów nad Narwią w Uhowie

Konstrukcje obu największych obiektów inżynieryjnych na modernizowanej linii kolejowej z Czyżewa do Białegostoku – mostów kolejowych nad Narwią w Uhowie – zostały już zamontowane nad rzeką. Wkrótce rozpocznie się układanie torów, a następnie zdemontowana zostanie stara konstrukcja, która obecnie służy do utrzymania ruchu kolejowego na trasie z Czyżewa do Białegostoku. Nowe obiekty zapewnią...

22.12.2022

Przystanek Białystok Zielone Wzgórza

W stolicy województwa podlaskiego powstaje nowy przystanek kolejowy – Białystok Zielone Wzgórza. Mieszkańcy zyskają dostęp do dwóch peronów, dostosowanych do potrzeb wszystkich podróżnych. Będzie z nich można podróżować w kierunku Warszawy, Ełku oraz Bielska Podlaskiego. Pierwszy z nich posiada już ściany peronowe, postępuje budowa jego nawierzchni.

19.12.2022

Sprawny przewóz towarów przez stację Ełk Towarowy

Modernizacja międzynarodowej linii kolejowej Rail Baltica przyniesie wiele korzyści nie tylko w kontekście obsługi ruchu pasażerskiego, ale także i towarowego. W tym celu PKP Polskie Linie Kolejowe SA przebudowują m.in. stację towarową w Ełku. Po zakończeniu inwestycji stacja będzie mogła obsługiwać cięższe oraz dłuższe, nawet do 740 metrów, składy towarowe.

16.12.2022

Most i wiadukty kolejowe zapewnią bezpieczne i sprawne podróże w Ełku

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w ramach modernizacji polskiego odcinka międzynarodowej linii kolejowej Rail Baltica, budują dwupoziomowe skrzyżowania dróg z torami, które zastępują przejazdy w poziomie szyn. Tak jest m.in. w Ełku, gdzie powstają dwa nowe wiadukty kolejowe – przy ul. Towarowej oraz ul. Kolejowej. Przebudowywany jest także wiadukty kolejowy przy ul. Suwalskiej. Dzięki temu...

09.12.2022

W Tłuszczu bezpieczniej na torach Rail Baltica i drodze – jest wiadukt

Logotyp: PKP Polskich Linii Kolejowych S.A., flaga Rzeczpospolita Polska, logotyp: flaga Unii Europejskiej, Dofinansowane przez Unię Europejską.

Kierowcy w Tłuszczu od dziś korzystają z bezkolizyjnego skrzyżowania nad linią Warszawa – Białystok. Wiadukt zwiększył bezpieczeństwo w ruchu kolejowym i poprawił komunikację w mieście. To jeden z 12 obiektów na trasie Rail Baltica w woj. mazowieckim, które PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. budują za prawie 300 mln zł netto. Inwestycja jest dofinansowana z unijnego instrumentu CEF „Łącząc Europę”.

06.12.2022

Rail Baltica na Podlasiu – coraz bliżej wygodnych podróży [FOTOGALERIA]

Logotyp: PKP Polskich Linii Kolejowych S.A., flaga Rzeczpospolita Polska, logotyp: flaga Unii Europejskiej, Dofinansowane przez Unię Europejską.

Trasa Czyżew – Białystok to kolejny modernizowany odcinek międzynarodowej linii Rail Baltica. Przebudowywane stacje i przystanki zapewnią wygodne podróże, a dwupoziomowe skrzyżowania zwiększą bezpieczeństwo w ruchu kolejowym i drogowym. Inwestycja o wartości 3,4 mld zł jest współfinansowana ze środków instrumentu CEF „Łącząc Europę”.

10.11.2022

Wiadukt na linii Rail Baltica w Mokrej Wsi zwiększył bezpieczeństwo

Logotyp: PKP Polskich Linii Kolejowych S.A., flaga Rzeczpospolita Polska, logotyp: flaga Unii Europejskiej, Dofinansowane przez Unię Europejską.

Bezkolizyjne skrzyżowanie w Mokrej Wsi na linii Warszawa – Białystok zwiększa bezpieczeństwo w ruchu kolejowym i drogowym. Wiadukt drogowy to jeden z 12 obiektów na trasie Rail Baltica w woj. mazowieckim, ważnych dla bezpieczeństwa i komunikacji. Inwestycję realizują PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. z projektu za prawie 300 mln zł netto, dofinansowanego z unijnego instrumentu CEF „Łącząc Europę”.

28.10.2022

Przybywa bezkolizyjnych skrzyżowań na Rail Baltica. W Kobyłce kolejny etap prac

Logotyp: PKP Polskich Linii Kolejowych S.A., flaga Rzeczpospolita Polska, logotyp: flaga Unii Europejskiej, Dofinansowane przez Unię Europejską

Bezkolizyjne skrzyżowania zwiększą bezpieczeństwo w ruchu kolejowym i drogowym w Kobyłce na trasie Warszawa – Białystok. Inwestycje realizowane są obecnie przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. z udziałem środków instrumentu CEF „Łącząc Europę”. Projekt, z którego finansowane jest 12 bezkolizyjnych skrzyżowań, wart jest prawie 300 mln zł.

19.10.2022

Od Czyżewa po Białystok bezkolizyjne skrzyżowania zwiększą bezpieczeństwo na kolei

Na podlaskim odcinku Rail Baltica, Czyżew – Białystok, dla podróżnych przebudowywane są stacje i przystanki. W Czyżewie i na linii bezkolizyjne skrzyżowania zastępują przejazdy.  Szybsze i wygodniejsze podróże oraz zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu kolejowym i drogowym to niektóre efekty modernizacji linii. Inwestycję za 3,4 mld zł współfinansowaną ze środków unijnego instrumentu CEF „Łącząc...

11.10.2022

W Kobyłce postępują prace przy tunelu pod torami linii do Białegostoku

Logotyp: PKP Polskich Linii Kolejowych S.A., flaga Rzeczpospolita Polska, logotyp: flaga Unii Europejskiej, Dofinansowane przez Unię Europejską.

Dzięki budowie dwóch bezkolizyjnych skrzyżowań w Kobyłce zwiększy się bezpieczeństwo na trasie Rail Baltica i usprawni ruch drogowy w mieście. Wykonawca rozpoczyna budowę konstrukcji tunelu pod linią kolejową. Zakres prac i względy bezpieczeństwa łączą się ze zmianami w komunikacji. Inwestycje PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. są współfinansowane ze środków unijnych instrumentu CEF „Łącząc...

28.09.2022

Przebudowa stacji Białystok

Postępuje przebudowa stacji kolejowej Białystok w ramach modernizacji międzynarodowej linii kolejowej Rail Baltica. Na stacji budowane są nowe perony oraz przejście podziemne. Montowane jest także zadaszenie stacji. Po zakończeniu inwestycji podróżni zyskają wygodny dostęp do kolei.