15.10.2021

Kolej w Ełku zmieni się dla podróżnych

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. rozpoczynają modernizację kolejnego odcinka międzynarodowej linii kolejowej Rail Baltica w Polsce – 100-km trasy od Białegostoku do Ełku. Pierwsze prace realizowane będą w Ełku.

13.10.2021

Wygodnie, szybko i bezpiecznie na trasie Czyżew – Białystok

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. modernizują kolejny odcinek międzynarodowej linii kolejowej Rail Baltica w Polsce – od Czyżewa do Białegostoku. Prace prowadzone są m.in. na stacjach Białystok, Czyżew oraz Szepietowo. Powstają nowe przejścia podziemne, nastawnie, a także obiekty inżynieryjne.

11.10.2021

Inwestycje kolejowe zmieniają Ełk

Podróżni w Ełku zyskają pięć nowych peronów na stacji Ełk oraz przystanku Ełk Szyba Wschód. Obiekty zostaną dostosowane do potrzeb osób o ograniczonych możliwościach poruszania się. Prace przeprowadzone zostaną w ramach modernizacji międzynarodowej linii kolejowej Rail Baltica w Polsce.

06.10.2021

Wiadukty w Kobyłce zwiększą bezpieczeństwo na Rail Blatica

Bezpieczny przejazd pod linią kolejową Warszawa – Białystok zapewni budowa wiaduktu kolejowego i dwóch wiaduktów drogowych nad ul. Orszagha w Kobyłce. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły przetarg na budowę bezkolizyjnych skrzyżowań. Inwestycja współfinansowana jest ze środków unijnego instrumentu CEF „Łącząc Europę”.

24.09.2021

Kolej w Ełku zmieni się dla podróżnych

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przebudują m.in. pięć peronów na stacji Ełk oraz przystanku Ełk Szyba Wschód. Obiekty zostaną dostosowane do potrzeb osób o ograniczonych możliwościach poruszania się. Jak zmienią się perony?

09.09.2021

Wiadukt nad Rail Baltica w Małkini zwiększył bezpieczeństwo na kolei i drogach

 Logotyp: PKP Polskich Linii Kolejowych S.A., flaga Rzeczpospolita Polska, logotyp: flaga Unii Europejskiej, Dofinansowane przez Unię Europejską.

Od dzisiaj w Małkini kierowcy przejeżdżają już nad linią kolejową Warszawa – Białystok. Nowe bezkolizyjne skrzyżowanie zwiększy poziom bezpieczeństwa w ruchu kolejowym, a po ukończeniu części drogowej usprawni też komunikację w miejscowości. Inwestycja za 48 mln zł jest współfinansowana ze środków funduszu CEF „Łącząc Europę”.

26.08.2021

Rail Baltica – kolej w Ełku zmieni się dla podróżnych

Logotyp: PKP Polskich Linii Kolejowych S.A., flaga Rzeczpospolita Polska, logotyp: flaga Unii Europejskiej, Współfinansowane przez Unię Europejską.

Lepszy dostęp do kolei w Ełku, wzrost poziomu bezpieczeństwa, poprawa komunikacji w mieście i sprawniejsze podróże na trasie Rail Baltica to planowane efekty inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. Projekt za prawie 587 mln zł netto jest współfinansowany z unijnych środków instrumentu CEF „Łącząc Europę”. Dziś podpisano umowę na projekt i prace budowlane na stacjach w Ełku.

27.07.2021

Białystok. Nowy przystanek Zielone Wzgórza zapewni lepszy dostęp do kolei

Mieszkańcy Białegostoku zyskają lepszy dostęp do kolei. Postępują prace przy budowie nowego przystanku przy os. Zielone Wzgórza. Powstaje nowe przejście pod torami. Inwestycja prowadzona jest w ramach projektu o wartości 3,4 mld zł realizowanego przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. z udziałem środków UE z instrumentu CEF „Łącząc Europę”.

26.05.2021

Topór – kolejny wiadukt nad torami Rail Baltica zwiększa bezpieczeństwo

Wiadukt nad torami w Toporze od dziś zwiększył bezpieczeństwo i sprawność w ruchu kolejowym i drogowym na trasie Warszawa - Białystok (Rail Baltica). Inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. znacznie ułatwia mieszkańcom komunikację w regionie. Wiadukt jest jednym z 11 obiektów na trasie Rail Baltica w woj. mazowieckim, przewidzianych z projektu za 236 mln zł netto, dofinansowanego z...

12.05.2021

Na linii Rail Baltica będzie więcej bezkolizyjnych skrzyżowań

W Małkini wiadukt nad linią Warszawa - Białystok zwiększy bezpieczeństwo w ruchu kolejowym i usprawni komunikację drogową. Kolejne elementy przeprawy montowane są nocą nad torami. Inwestycja realizowana przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. za kwotę 48 mln zł netto jest współfinansowana ze środków instrumentu CEF „Łącząc Europę”.

07.04.2021

Rail Baltica – kolejne prace na stacji Białystok, przystankach i moście

Budowa nowych peronów na stacji Białystok, zwiększenie dostępności przystanków między Łapami a stolicą Podlasia oraz budowa mostu nad Narwią - to prace, które rozpoczną się po 12 kwietnia i zapewnią podróżnym sprawniejsze przejazdy koleją. Szeroki zakres robót wymaga zmian w kursowaniu pociągów. Projekt o wartości 3,4 mld zł realizowany jest przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. z udziałem...

06.04.2021

Bezpieczniej na Rail Baltica: PLK wybudują nowy wiadukt w Kobyłce

Wiadukt drogowy nad torami zwiększy bezpieczeństwo na trasie Rail Baltica i poprawi komunikację w Kobyłce. Mieszkańcy zyskają sprawniejszy i bezpieczniejszy przejazd między dzielnicami obok linii Warszawa – Białystok. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły przetarg na wykonanie wiaduktu. Inwestycja współfinansowana jest ze środków unijnego instrumentu CEF „Łącząc Europę”.

22.02.2021

Wiadukty nad torami Rail Baltica w Łochowie zwiększają bezpieczeństwo

Inwestycje realizowane przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w Łochowie zwiększą bezpieczeństwo i sprawność w ruchu kolejowym i drogowym na trasie Warszawa – Białystok (Rail Baltica). Prace istotnie poprawią komunikację w mieście i regionie. Projekt za 236 mln zł netto obejmuje 11 obiektów w woj. mazowieckim. Współfinansowanie zapewniają środki z unijnego instrumentu CEF „Łącząc Europę”.

17.02.2021

Wiadukt nad Rail Baltica w Małkini zwiększy bezpieczeństwo i poprawi komunikację

Rozpoczęła się budowa wiaduktu drogowego w Małkini na linii Warszawa Białystok. Nowe bezkolizyjne skrzyżowanie zwiększy poziom bezpieczeństwa w ruchu kolejowym oraz usprawni komunikację w mieście. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. realizują inwestycję za 48 mln zł, współfinansowaną ze środków funduszu CEF „Łącząc Europę”.

14.01.2021

Stacja Białystok zmienia się dla podróżnych

Szybsze i wygodniejsze podróże do Warszawy oraz łatwiejsze codzienne dojazdy zapewni modernizacja stacji Białystok. Rozpoczęły się prace na torach, przy sieci trakcyjnej i na terenie budowy Lokalnego Centrum Sterowania. Projekt, który obejmuje odcinek Czyżew-Białystok na linii Rail Baltica, realizowany jest przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. z udziałem środków unijnych Instrumentu CEF „Łącząc...