31.08.2022

Nowe mosty kolejowe nad Narwią w Uhowie

Pierwszy z nowych mostów kolejowych nad Narwią w Uhowie trafił na swoje docelowe miejsce. Przy pomocy specjalnych zestawów siłowników i pomp hydraulicznych ważąca prawie 1 500 ton kratownicowa konstrukcja została przesunięta o prawie 10 m w bok. Specjalistyczna operacja trwała kilkadziesiąt godzin. Wcześniej przez kilka miesięcy, w miarę postępu budowy, most był stopniowo nasuwany nad rzekę....

26.08.2022

Rail Baltica w Ełku – most i wiadukty zapewnią sprawne i bezpieczne podróże

Logotyp: PKP Polskich Linii Kolejowych S.A., flaga Rzeczpospolita Polska, logotyp: flaga Unii Europejskiej, Dofinansowane przez Unię Europejską.

W Ełku rozpoczęły się prace przy budowie nowego mostu kolejowego nad rzeką Ełk. Jednocześnie postępują roboty na budowach wiaduktów drogowych i kolejowych. Dwupoziomowe skrzyżowania zapewnią bezpieczeństwo ruchu kolejowego oraz usprawnią komunikację w mieście. Inwestycja za 587 mln zł jest współfinansowana ze środków instrumentu CEF „Łącząc Europę”.

17.08.2022

Rail Baltica – mosty i wiadukty zapewnią bezpieczeństwo na linii Czyżew-Białystok

Logotyp: PKP Polskich Linii Kolejowych S.A., flaga Rzeczpospolita Polska, logotyp: flaga Unii Europejskiej, Dofinansowane przez Unię Europejską.

Pierwszy z nowych mostów kolejowych nad Narwią w Uhowie wędruje na swoje docelowe miejsce – we środę rozpoczęło się przesuwanie konstrukcji. Największa przeprawa na podlaskim odcinku trasy Rail Baltica zapewni szybkie i bezpieczne podróże. Bezpieczeństwo na styku dróg z torami zapewnią też skrzyżowania dwupoziomowe – rozpoczyna się budowa 5 nowych obiektów. Inwestycja realizowana przez PKP...

27.07.2022

Modernizacja stacji Ełk Towarowy

Postępuje modernizacja polskiego odcinka międzynarodowej linii kolejowej Rail Baltica. W Ełku modernizowana jest m.in. stacja towarowa, która po zakończeniu inwestycji umożliwi szybki, sprawny i bezpieczny przewóz towarów koleją.

22.07.2022

Przebudowa wiaduktu kolejowego w Czyżewie

Budowa oraz przebudowa wiaduktów kolejowych i drogowych to jeden z kluczowych elementów modernizacji międzynarodowej linii kolejowej Rail Baltica w Polsce. Jeden z nich przebudowywany jest w Czyżewie nad drogą krajową nr 63. Obiekt posiada już jeden nowy tor, wkrótce ułożony zostanie drugi.  

26.05.2022

Rail Baltica – mosty nad Narwią w Uhowie zapewnią bezpieczne podróże

Logotyp: PKP Polskich Linii Kolejowych S.A., flaga Rzeczpospolita Polska, logotyp: flaga Unii Europejskiej, Dofinansowane przez Unię Europejską.

Budowa pierwszego z dwóch bliźniaczych mostów kolejowych nad Narwią w Uhowie przekroczyła półmetek. Największa, bo prawie dwustumetrowa przeprawa na podlaskim odcinku trasy Rail Baltica zapewni szybkie i bezpieczne podróże oraz sprawny przewóz towarów. Budowa realizowana przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. za 46 mln zł jest współfinansowana ze środków instrumentu CEF „Łącząc Europę”.

17.05.2022

Ełk – budowa peronów

Kolej w Ełku zmienia się na lepsze. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przebudowują stację Ełk Osobowy oraz przystanek Ełk Szyba Wschód. Rozpoczęły się prace na pierwszych peronach. Roboty prowadzone są w ramach modernizacji polskiego fragmentu międzynarodowej linii kolejowej Rail Baltica na odcinku Białystok – Ełk.

14.05.2022

Rail Baltica – kolej w Ełku zmienia się dla podróżnych [FOTOGALERIA]

Wygodne, dostępne dla wszystkich perony i nowe przejście podziemne zapewnią oczekiwane warunki podróży ze stacji Ełk. Podobnie zmienią się warunki na przystanku Ełk Szyba Wschód. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przy utrzymanym ruchu pociągów prowadzą inwestycję za prawie 587 mln zł netto. Projekt jest współfinansowany ze środków CEF „Łącząc Europę”.

13.05.2022

Przystanek na os. Zielone Wzgórza

W stolicy Podlasia podróżni zyskają nowy przystanek kolejowy. Prace nad jego budową trwają w rejonie osiedla Zielone Wzgórza. Rozpoczęły się prace związane z budową peronów. Powstaje także nowe, bezpieczne przejście pod torami. Prace prowadzone są w ramach modernizacji podlaskiego odcinka międzynarodowej linii kolejowej Rail Baltica, z Czyżewa do Białegostoku.

10.05.2022

Rozbiórka kładki na stacji Białystok

Na stacji Białystok zdemontowana została jedna z dwóch kładek dla pieszych nad torami. W ramach modernizacji polskiego fragmentu międzynarodowej linii kolejowej Rail Baltica, podróżni zyskają w jej miejsce nowe, bezpieczne przejście podziemne. Tunelem będzie się można dostać na cztery przebudowane perony. 

28.04.2022

Na linii Rail Baltica większe bezpieczeństwo zapewniają bezkolizyjne skrzyżowania

 

Nad linią Warszawa – Białystok w Mokrej Wsi wiadukt zwiększy bezpieczeństwo w ruchu kolejowym i usprawni komunikację drogową. Inwestycja realizowana przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. za kwotę 29 mln zł netto jest współfinansowana ze środków unijnych instrumentu CEF „Łącząc Europę”. To czwarte bezkolizyjne skrzyżowanie obecnie budowane przez PLK na mazowieckim odcinku trasy Rail Baltica.

14.04.2022

Rail Baltica – w Ełku powstanie wygodne przejście pod torami

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. rozpoczynają kolejny etap prac na stacji Ełk. Od wtorku 19 kwietnia rozpoczną się prace przygotowawcze do budowy nowego przejścia pod torami. Mieszkańcy zyskają wygodne i bezpieczne dojście do peronów z windami, które zapewni lepszy dostęp do kolei i lepiej skomunikuje obie części miasta. Inwestycja w Ełku za prawie 587 mln zł netto współfinansowana jest ze...

01.04.2022

Przebudowa mostów kolejowych nad Narwią w Uhowie

Modernizacja linii kolejowej Rail Baltica między Czyżewem a Białymstokiem zakłada m.in. przebudowę obiektów inżynieryjnych. Największe z nich to około 200-metrowe mosty nad rzeką Narew w Uhowie. Jeden z nich został już rozebrany, a na brzegu rzeki spawana jest jego nowa konstrukcja.

19.03.2022

Demontaż kładki dla pieszych na stacji Białystok

Trwa przebudowa stacji Białystok w ramach modernizacji linii kolejowej Rail Baltica. Zdemontowana zostanie jedna z dwóch istniejących kładek nad torami. Ruch pieszy między dworcem PKP a dworcem autobusowym PKS prowadzony będzie przez kładkę nad torami w okolicy ul. Świętego Rocha

05.03.2022

Przebudowa stacji kolejowej Ełk Osobowy

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. modernizują polski odcinek międzynarodowej linii kolejowej Rail Baltica. Prace prowadzone są m.in. w Ełku. Trwa przebudowa stacji kolejowej Ełk Osobowy. Podróżni zyskają trzy perony, dostosowane do potrzeb wszystkich podróżnych.